.jpg)
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 68,54 ponttal, 2,18 százalékkal 3.216,39 pontra nőtt.
Az osztrák Bank Austria Creditanstalt AG (BA-CA) a kedden vásárolt 5,94 százaléknyi MOL-részvényt csak átmenetileg tartja tulajdonában, "csütörtökön, vagy pénteken átadja azokat ügyfelének" - mondta az UniCredit Bank Hungary Zrt. osztrák anyavállalatának szóvivője, ügyfelének nevét azonban nem árulta el. A KBC Securities budapesti irodájának elemzője, Tordai Péter úgy véli, hogy a BA-CA vásárlás mögött is az OMV áll. Ugyanakkor ezt az OMV cáfolta, a társaság szóvivője Thomas Huemer a Dow Jones tudósítójának elmondta: az OMV a hétfőn bejelentett 8,6 százalékon túl nem vett MOL-részvényt. |
Pozitív fejlemény az olajpapír tőzsdei szereplésében, hogy a szerdai 5 százalékos esés csütörtökön nem folytatódott, már csak 1,4 százalékkal ment lejjebb a Mol árfolyama. Több befektetési tanácsadóval összhangban Tapaszti Attila is úgy véli, hogy az olajrészvény túlértékelt pozícióba került a felvásárlási láz nyomán, a fundamentumok nem indokolnak ekkora felárat.
Az OTP viszont a jelenlegi árfolyamához képest is drágulhat: a HSBC Bank 12.300 forintra javította a bankpapír célárfolyamát.
Csütörtökön a nemzetközi környezet is támogató volt a részvénypiac számára. Az amerikai Federal Reserve magyar idő szerint 20.15 órára várt kamatdöntése, és annak indoklása meghatározhatja a pénteki kereskedést. Ha nagyobb esélyt olvasnak ki az amerikai kamat későbbi emelésére, mint a csökkentésre az negatívan befolyásolhatja a tőzsdei árfolyamokat - mondta a szakember.
A Mol csütörtökön 1,4 százalékkal esett a szerdai zárásról. Az OTP 2,92 százalékos erősödéssel zárt. A Magyar Telekom árfolyama 0,80 százalékkal gyengült. A Richter árfolyama 1,66 százalékkal nőtt. Szektortársa, az Egis 0,68 százalékos erősödéssel zárt.
A kormány keresztbe tesz az OMV-nak?
Gazprom-kézre kerülnek a Mol-papírok?
Az állam nem vesz Mol részvényt
MTI