Ferihegy-Vecsés: elkészült a zajszigetelési program 3. szakasza is
Befejeződött a Budapest Airport önkéntes zajszigetelési programjának harmadik szakasza is, amelynek keretében a Ferihegyi repülőtérrel szomszédos Vecsés érintett területeinek passzív akusztikai védelmét végezte el a légikikötő üzemeltetője - tudatta szerkesztőségünkkel a reptér üzemeltetője. Az utolsó ingatlanon elvégzett beruházást a helyszínen tekintette meg Szlahó Csaba vecsési polgármester és Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója, majd ellátogattak abba az iskolába, amelynek felújításához 15 millió forinttal szintén hozzájárult a Budapest Airport.
Üllő és a XVIII. kerület után a Budapest Airport által megbízott cég ezúttal a pest megyei település közel száz, a zajterhelésnek legjobban kitett ingatlanán végzett zajszigetelést, valamint szellőztető berendezést szerelt fel annak érdekében, hogy nyári éjszakákon csukott ablakok mellett is lehetséges legyen a friss levegő beáramlása. Vecsésen az érintettek fele élt a felkínált lehetőséggel.
A zajszigetelésre ismét olyan lakók jelentkezhettek, akik esetében a jelenlegi és jövőben várható légiforgalom alapján az átlagos nappali zajterhelés meghaladja a 65 dB-t, vagy az átlagos éjszakai zajterhelés túllépi az 55 dB-es határértéket. A kivitelezési munkák a nyár elején kezdődtek és a nyílászárók szigetelése augusztus utolsó hetében már be is fejeződött. Az elmúlt hetekben már főként a szellőztető berendezések beépítésén dolgoztak a kivitelezők.
A vecsési ingatlanok zajszigetelése több mint 30 millió forintba került, ami – a XVIII. kerületi és üllői beruházásokkal együtt – azt is jelenti, hogy az elmúlt két év során a Budapest Airport 100 millió forintot meghaladó összeget költött zajszigetelésre. Ráadásul a programmal a cég önkéntes vállalást teljesített, hiszen az intézkedéseket a jogszabályok csak a zajgátló védőövezetek kijelölését követően tennék kötelezővé. Előfordulhat azonban, hogy ezekre még éveket kell várni a bürokratikus eljárások sokasága miatt.
A vecsési iskola felújítása a település és a Budapest Airport közt létrejött szerződésben rögzített támogatási összeg terhére valósult meg. A megállapodásban szereplő évi 15 millió forint felhasználására az önkormányzat jogosult, amely az idén úgy döntött, hogy a teljes keretösszeget az intézmény felújítására fordítja (lásd fenti képünket).
Privátbankár