.jpg)
A szocialista frakció hétfői ülésén tárgyalt az egészségbiztosítási törvényhez benyújtott módosító indítványokról, illetve a múlt heti koalíciós egyeztetésen kötött kompromisszumos megoldásról, amelyek alapján kialakulhat az egészségbiztosítási rendszer átalakításának végleges formája.
AZ MTI úgy tudja, a leginkább vitás kérdések közé tartozott a menedzsment jogok kérdése, illetve az, hogy melyik minisztérium felügyelje az Országos Egészségbiztosítási Pénztár utódszervezetét.
Visszavonta javaslatát Tóth Károly
Visszavonta a vizitdíj és a kórházi napidíj eltörlésére vonatkozó indítványát Tóth Károly, az MSZP országgyűlési képviselője. A kormánypárti képviselő döntését azzal indokolta, hogy az MSZP-frakció nem támogatta javaslatát.
Tóth Károly közleményében azt írta: "Fegyelmezett vagyok, a képviselőcsoport szabályzata alapján mást nem tehettem." A képviselő meggyőződése, hogy módosító indítványa az egészségügyben szükséges reformok támogatottságát erősítette volna, a társadalomnak az egészségpénztárak iránti bizalom megteremtését szolgálta volna.
Tóth Károly szerint módosító javaslata nem érintette az egészségpénztárak működési rendjét, a működésükről kialakított koalíciós megállapodásokat. Mint írja, indítványa az egészségpénztárak iránti elkötelezettségre épült, mert a pénztárakat képesnek tartja a hatékony, a betegek érdekeit és a fenntartható egészségügyi ellátást biztosító rendszer kialakítására.
"Őszintén remélem, a következő időszak történései mindenben a többség indokait igazolják vissza!" - írta a képviselő.
Fidesz: Ócska porhintés
A Fidesz "közönséges politikai alkunak" tartja a biztosítási rendszer átalakítását, a kórházi étkeztetésről megjelent kormányzati hirdetést pedig "ócska porhintésnek". Erről Pesti Imre, az ellenzéki párt szakpolitikusa beszélt sajtótájékoztatóján.
A képviselő közölte: írásbeli kérdéssel fordul Horváth Ágnes egészségügyi miniszterhez, akitől arra vár választ, hogy mennyibe kerülnek ezek a napilapokban megjelent hirdetések, hány vizitdíj összegének felel meg az erre kifizetett pénz.
Pesti Imre hangsúlyozta, a kórházi étkeztetés valóban javításra szorul, de jelenleg a magyar egészségügy problémája "abszolút" nem az, hogy elegendő kalóriát tartalmaz-e a kórházi koszt, hanem az, hogy nőnek a várólisták, és emiatt újfajta hálapénz jelenik meg, továbbá hogy a szegények 30 százaléka nem váltja ki a gyógyszert, és több mint 20 százalékuk nem tudja kifizetni a vizitdíjat, ezért nem is jut el az orvoshoz.
Gyurcsány: Az a lényeg, hogy a beteg vevő
Most akkor bevált a vizitdíj, vagy nem?
SZDSZ: A "szakadás" esélye minimális
MTI