Magyarországon egymást erősítő reformokra van szükség: rövidtávon a decentralizáció és az államháztartás kiegyensúlyozása lenne fontos lépés, középtávon pedig az euró bevezetése köré kell csoportosítani az intézkedéseket - mondta Csaba László közgazdász, egyetemi tanár szerdán Budapesten, az Eurobarometer magyar jelentését ismertető rendezvényen.
Csaba László szerint hosszútávon - konszenzus esetén - olyan intézkedéseket kell elfogadni a területfejlesztés, a környezetvédelem, az egészségügy és az oktatás területén, amelyek átívelnek a parlamenti ciklusokon.
Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke szerint olyan önkormányzati reform kell Magyarországon, amelynek eredményeként régiókra és kistérségekre alapuló alkotmányos rendszert hoznak létre és delegálják a feladatokat.
A GKI elnöke elmondta: a jelenlegi kormány válságkezelő kormány, amely reformokat nem hoz, legfeljebb reform jellegű intézkedéseket tesz - utóbbira példaként említette az Út a munkához programot -, míg a többi intézkedés elsősorban költségvetési célzatú lépés. Vértes András hozzáfűzte: nagyon fontos ezen lépések között a közösségi közlekedés átalakítása.
A II. világháborús szinten a munkanélküliség |
Riasztó adatok: csendben mennek tönkre a cégek |
A nagy érdeklődésre való tekintettel: "Munkahelyek megőrzéséért": felfüggesztve |
Bajnai: sikerülni fog a válságkezelés
A válság végével a támogatások is megszűnnek
A kormány rábólintott: Bajnai ad is, meg nem is
Több hullámban fog elmúlni a válság
Csalóka számok: még mindig bajban a magyar kkv-k
A feledékeny cégeknek kedvez az új csődtörvény?
APEH-os kedvezmények: így kell kérni
Vissza a feladónak: így vitathatók a számlák
MTI, Privátbankár