
„Legalább egyszer az életben mindenki elgondolkodik azon, hogy a világűr vajon végtelen-e, és vajon léteznek-e az idegenek” – mondta el Shinya Narusawa, a Nishi-Harima obszervatórium vezető kutatója. A földönkívüliek és az UFO-k utáni kutatás nem számít újdonságnak Japánban. Tavaly egyszer az újságok címlapjára is kerültek az azonosítatlan repülő tárgyak, amikor a törvényhozás egyik tagja kérdést intézett a kormányhoz arról, hogy hivatalosan van-e igazolt bizonyítéka az országnak az idegenek létezéséről. A kormány nemmel válaszolt a kérdésre.
A tudományos élet képviselői, a japán kutatók eddig antennák segítségével a világűrből érkező rádiójeleket fogták be, valamint a csillagközi eredetű fényeket figyelték, hátha találnak valamiféle lézerkibocsátásra utaló jelet. A kutatások azonban mindeddig nem voltak túl gyümölcsözőek. Az új projekt során számos csillagász egyetlen csillagot fog figyelni néhány éjszakán át valamikor az év során. A tudósok a filmezés mellett a szokásos fényanalízist és a rádiójelek rögzítését is végzik majd.
„Amikor valamilyen gyanús jelre bukkanunk, nehéz megmondani, hogy mesterséges forrásból a Földről származnak, vagy a csillagközi térben van az eredetük” - mondta el Narusawa. Mivel sok résztvevő figyel majd egyetlen csillagot, könnyebben ellenőrizhető lesz, hogy az észlelt jelzések természetes vagy mesterséges eredetűek-e. Egyelőre még nem jelölték ki, melyik csillag lesz a megfigyelés tárgya.
A résztvevők tisztában vannak azzal, hogy igen csekélyek az esélyeik arra, hogy a rövid kísérlet során értékelhető jeleket fogjanak a világűrből. A tudósok szerint azonban a siker nem is ezen múlik. „Ha a világűr felé fordítjuk a figyelmünket, az talán arra is lehetőség lesz, hogy az emberek újra tisztelni kezdjék saját bolygójukat, a Földet, és egymást, az emberi lényeket” – mondta el Narusawa.
Élet a Földön kívül: nem vagyunk egyedül?
Ufót látott a Discovery legénysége?
Nem a Marssal, a Földdel lett gond
A ketchup nagy titka: az űrből érkezett segítség
Lélegzetelállító képsor a világűrből
Reuters