Hárommillió ingyen utazás volt eddig
Az ingyenes utazást felmérő jegyek 85-90 százalékát a 65 év felettiek váltották ki, az utazók döntően 20 kilométernél rövidebb távolságra kérték a regisztrációs jegyeket a vonaton, illetve a buszokon.
A jegyek lehetővé teszik, hogy a kormány felmérje, mennyi központi támogatást fizessen az ingyenes, illetve kedvezményes utazásokra a közösségi közlekedést működtető cégeknek a jövőben. Kérdésre válaszolva Szollár elmondta: tavaly mintegy 333 milliárd forintot fizetett ki a kormány a helyközi közlekedés támogatására, részben a fogyasztói árkiegészítésként, illetve egyéb központi támogatásként.
A kormányszóvivő emlékeztetett arra, hogy március 1-je óta kell regisztrációs jegyet kérniük helyközi közlekedésben a szociálpolitikai kedvezmény alapján díjmentesen utazóknak, így a 65 év felettieknek, a 6 év alatti gyermekeknek, a hadirokkantaknak, a hadiözvegyeknek és a menekülteknek.
Szollár Domokos kiemelte: a regisztrációs jegy bevezetésével a kormánynak az volt a célja, hogy részletes és pontos adatokat kapjon az ingyenesen közlekedők utazásairól, utazási szokásairól, hogy a felmért valós igények alapján jobb menetrendeket készíthessenek ezután. A kormány világosan akart látni abban a kérdésben is, hogy a szolgáltatóknak a díjmentes utazások után mekkora összegű költségvetési forrást biztosítson - tette hozzá.
Aláhúzta: a regisztrációs jegyek bevezetése semmilyen fennakadást nem okozott a forgalomban, az ezzel kapcsolatos félelmek nem igazolódtak be.
Jövőre már kölcsönbiciklivel mehetünk dolgozni
MÁV, Volán: mától ingyen jegyet kell váltani
MTI