Hatalmasat esett a forint
A forint délután 11,48 százalékra állt a beavatkozási sáv közepétől az erős oldalon; a szerda délutáni "távolság" 12,58 százalék volt, a változás mértéke 110 bázispont.
A hirtelen árfolyamváltozás okai nem belgazdasági természetűek, a befektetők a feltörekvő piacok valamennyi devizájával szemben sokkal bizalmatlanabbak lettek; kockázatkerülő magatartásuk erősödése jelentős eladási nyomást jelent. A "gátszakadást", az optimizmus megingását az elemzők szerint az argentin inflációs adat nyilvánosságra kerülése okozta, ez volt a lavina elindítója. Az irányzat vége egyelőre nem látható, félő, hogy elsősorban a magas kamatszinttel rendelkező országok devizái lesznek hosszabban kitéve a trend hatásainak, így a magyar piacon is tartani lehet a forint további gyengülésétől. Sok múlik azon, hogyan kezelik a problémát az ázsiai piacok: viselkedésük felerősítheti, de el is csitíthatja a folyamatokat.
A dollár árfolyama az euróval szemben nem sokat módosult, így a dollár/forint árfolyam is az euróhoz hasonlatosan változott: csütörtök délután egy dollár 182,10/20 forintot ért, a szerda délutáni 178,40/50 forint és a reggeli 180,40/60 forint után.
Nem volt változás a bankközi kamatpiacon: az overnight kamat, amely múlt pénteken esett az addigi 7,50-7,75 százalékos szintről 6,75 százalékra, azóta tartja ezt az értéket; a csütörtök délutáni kamatszint 6,75/90 százalék volt.
Legfrissebb devizaárfolyamok
Friss tőzsdei árfolyamok
MTI