Évkezdettől szeptemberig a költségvetési szférában 723 ezren, a versenyszférában mintegy 1 millió 943 ezren dolgoztak. A költségvetési intézményekben összességében közel 4,3%-kal csökkent a létszám, míg a versenyszférában 0,2%-kal emelkedett.
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagos bruttó keresete az év három negyedévének átlagában 194 900 Ft volt, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozóké 188 500 Ft-ot, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állóké 214 200 Ft-ot ért el. Nemzetgazdasági szinten a bruttó keresetek 8,0%-kal nőttek az előző év azonos időszakához képest. A költségvetési szférában dolgozók bruttó átlagkeresete 5,8%-kal, a versenyszférában dolgozóké pedig 9,4%-kal volt magasabb az előző évinél.
Átlagot meghaladó mértékben emelkedtek a keresetek az ingatlanügyletek, gazdasági szolgáltatás (13,6%), pénzügyi tevékenység (12,2%), kereskedelem, javítás (9,9%), valamint a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás (8,6%) gazdasági ágakban.
Számolja ki, mennyi marad a közterhek után a borítékban!
A rendszeres (prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélküli) átlagkereset 7,7%-kal nőtt az előző év január–szeptemberihez képest, a versenyszférában dolgozók alapbére 8,7%-kal, míg a költségvetési szféra alkalmazottainak alapilletménye átlagosan 5,9%-kal lett magasabb. Szeptemberben a bruttó átlagkeresetek 8,4%-kal haladták meg az előző év azonos időszakit.
Számolja ki bérköltségét nálunk! |
Mennyit is ér a közszolgák bére?
Bruttó 20 ezer forintot kap minden közalkalmazott
Az ingatlanosoknak nőtt legjobban a fizetésük
80 ezerre emelnék a minimálbért
120 ezer lapul egy átlagos borítékban
Privátbankár