- Noha a kockázatosabb eszközöket már alaposan elagyabugyálták, ami legalább egy kis kiigazítást indokolna fölfelé, a világgazdasági lassulás kilátása és az év végi likviditási feszültségek legföljebb rövid fellendülést tesznek lehetővé - mondta az RBC Capital Markets elemzője. Pénteken a Morgan Stanley kezelte MSCI felzárkózó piaci részvénymutató 467 pontra csökkent, ez csak 22 ponttal magasabb a négyévi mélypontnál. Közben a Wall Street 11 éves mélypontra esett.
Az amerikai piacokat a múlt héten ismét mellbe vágta az autóipar válsága és a Citigroup bankcsoport túléléséért érzett aggodalom. A most kezdődő héten a befektetők rövid távú jó híreket remélnek az Egyesült Államokból, esetleg egy autóipari mentőterv formájában, és számítanak a pénzügyi részvények fedezet nélküli tőzsdei eladásának újabb betiltására, ami talán stabilizálhatja az amerikai piacokat, és részleges javuláshoz segítheti a felzárkózó piacokat is. A hír, hogy Barack Obama Timothy Geithnert, a szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) New York-i részlegének igazgatóját jelöli pénzügyminiszterének, szintén emelheti az árfolyamokat.
A héten kamatértekezletet tart a mexikói, a szlovák, a lengyel, a magyar, a szerb, az izraeli és a malajziai központi bank, és közülük legalább néhányan hajlamosak enyhítésbe kezdeni a következő három hónap során. Erre mindenekelőtt Mexikóban és Lengyelországban van esély. Kolumbiában viszont pénteken a központi bank változatlanul, 10 százalékon hagyta alapkamatát, a piaci várakozásnak megfelelően. A hétfői értekezleten a Magyar Nemzeti Banktól sem várható még csökkentés, írta a Reuters.
Újabb német bankokat kellett megmenteni
Brüsszel rugalmasabban kezeli az államháztartási deficitet
A hideg kiráz az európai adatoktól
Jól járnak a frankhitelesek - vagy mégsem?
Elfelejthetjük az alacsony kezdőrészletet
MTI