Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője elmondta: a hét elején még a várakozásoknál jóval kedvezőtlenebbnek tartotta volna az export júliusi, 18 százalékos visszaesését, a keddi, lesújtó ipari termelési adatok azonban már előrevetítették a külkereskedelmi forgalom legfrissebb adatait. Magyarország főbb exportpiacain júliusban már mutatkoztak az élénkülés jelei, ez azonban nem tükröződött a magyar kiviteli adatokban: az export éves összehasonlításban még jelentős visszaesést mutat az egy évvel korábbihoz képest.
Újabb óriási külkertöbbletre számíthatunk |
Réczey Zoltán, a Buda-Cash Brókerház elemzője szerint a júliusi külkereskedelmi adatok illeszkednek az eddigi trendbe, és az egyenleg kedvezőbb lett a szerinte túlzottan pesszimista piaci várakozásoknál.
Kedvezőnek nevezte a hónapok óta meglévő aktívumot, de ennek oka - a jelentősen visszaeső export és az ennél is jobban szűkülő import - hosszabb távon nem marad fenn; ez a válság "hozadéka" - mondta. Véleménye szerint a júliusi előzetes adatok nem okoztak meglepetést, az egyenleg és a dinamika is az elmúlt hónapokban megszokottak szerint alakult.
Magyar gazdaság: innen már csak felfelé mehetünk?
Váratlanul nagyot billent a cseh külkermérleg
Hozzászokhatunk a hatalmas külker többlethez
Így állunk most: a poklot már megjártuk?
MTI