.jpg)
A lengyel, a cseh, a norvég, továbbá az orosz vendégforgalom növekedése számottevő, amíg a francia és a spanyol vendégek száma folyamatosan csökkent. A külföldi vendég-forgalom közel 80%-át realizáló szállodákban az eltöltött vendégéjszakák tekintetében a három- és az ötcsillagos kategóriában lényegében stagnált, az összes többinél mérséklődött az igénybevétel.
Az időszak folyamán a kereskedelmi szálláshelyek 3,853 millió belföldi vendéget és 9,365 millió belföldi vendég-éjszakát regisztráltak. A vendégek száma 2%-kal emelkedett, míg a vendégéjszakáké lényegében nem változott. A belföldi vendég-forgalom 62%-át fogadó szállodákban 2%-kal nőtt a vendégéjszakák száma az előző évhez viszonyítva, a négy-, valamint az ötcsillagos egységekben 10, illetve 16%-os volt a bővülés. A belföldi vendégek körében népszerű – a vendégéjszakák 15%-át regisztráló – panziók esetében 2%-os mérséklődést mértek.
A különböző utazási célok közül a hivatalos célból, illetve a konferenciára, kongresszusra érkezők együttes aránya 31%. A szabadidejük eltöltése miatt utazók 11%-ának elsődleges célja az egészségturizmus volt. A szállodai vendégforgalom 31%-a a gyógy- és wellness-szállodákba irányult, az utóbbiak bel- és külföldi vendég-forgalma kiemelkedően dinamikusan fejlődött. A kereskedelmi szálláshelyekre érkező vendégek többsége egyénileg foglalta le szállását, csupán 29%-uk vette igénybe az utazási irodák segítségét. Az elektronikus úton bonyolított szállásfoglalás egyre jelentősebb az utazók körében (28%).
Az elmúlt tizenegy hónap alatt a szállodák átlagosan 50%-os, ezen belül a gyógyszállodák kiugróan magas, 63%-os szobakihasználtsággal működtek, mindez azonban kismértékben elmarad az előző év azonos időszakában
mért értéktől.
Hárommilliárd eurót hagytak itt a külföldiek
Elriasztják a britek a turistákat
Hétvége? Irány a Balaton!
New York mágnesként vonzza a turistákat
Az üdülési csekk volt a sláger a fa alatt
Téli utak - van miből válogatni
KSH