1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Hogyan indítsuk befektetéseinket tiszta lappal a 2009-es esztendőben? A Capital Partners 10 lehetséges befektetési módot válogatott össze az elkövetkező 12 hónapra: elsősorban a védekező és a proaktív befektetői lehetőségek kombinációját ajánlják.
Hogyan indítsuk befektetéseinket tiszta lappal a 2009-es esztendőben? A Capital Partners 10 lehetséges befektetési módot válogatott össze az elkövetkező 12 hónapra: elsősorban a védekező és a proaktív befektetői lehetőségek kombinációját ajánlják.

Hosszú távú állami értékpapírok (Treasury bonds)

Ezek az értékpapírok most feltörőben vannak, de több szakértő szerint túl vannak becsülve. A háromhónapos lekötések alapjában véve semmilyen értéknövekedést sem eredményeznek, de még a 30 évre szóló állampapírok hozama sem magasabb mint 3 százalék. „Az ok, amiért a 2009. esztendőben talán mégiscsak érdemes hosszú távú állampapírokba fektetni, egyetlen varázsszóban kifejezhető: defláció,“ – magyarázza Josef Stoulil, a Capital Partners elemzője és hozzáteszi: „Ha a deflációs helyzet bekövetkezne, a legnagyobb győztesek a készpénzzel rendelkezők lesznek és azok, akik rendszeres jövedelmet garantáló, hosszú távú állampapírokkal rendelkeznek.“

Vállalati kötvények (U.S. corporate bonds)

A hitelválság sok amerikai társaságot kényszerített térdre. Ezeknek a cégeknek azonban  szükségszerűen folyamatos pénzbeáramlást kell biztosítaniuk, ezért a finanszírozást kölcsönökből oldják meg. „A minőségi vállalati adósságot a piacon „A“ osztályzattal jelölik, és ha egy adott cég a csőd szélén áll éppen, akkor a kockázati prémiumra szédítő nyomás nehezedik.“ – mondja Josef Stouli. „A befektetésnek itt ez a formája. Ezek az értékpapírok magasabb százalékos hozamot eredményeznek az állami értékpapírokkal szemben, míg kockázatuk, a részvényekkel összevetve, alacsonyabb. Ha a vállalat becsődöl, a hitelezők - likvidációs hányadukat tekintve -  a részvényesekkel szemben elsőbbséget élveznek.“

Elsőbbségben az amerikai részvények
Az Egyesült Államok már egy éve válságban van, míg Európa és Japán csak most halad abba az irányba. A pénzügyi válság kivétel nélkül minden fejlett gazdaságot elért. A különbség csak az adott állam, vagy régió által meghozott intézkedések gyorsaságban és  határozottságában mutatkozik meg. „Épp az előbb említett cselekvőképesség és határozottság miatt, mellyel a FED és az amerikai pénzügyminisztérium reagáltak a beállt helyzetre, kovácsoltak előnyt a többiekkel szemben. Ez okozhatja majd, hogy az amerikai tőkepiacok már feléledőben lesznek, mikor a többi nagyhatalom még csak  farkasszemet néz a válság közvetlen következményeivel.“

Óvatosan a szokványos fogyasztási cikkek részvényeivel

„Egy ilyen jellegű válság idején a háztartások megtakarítási hányada minden esetben növekszik, a fogyasztás csökken, míg az emberek félve munkájuk elvesztéstől, biztonsági tartalékokat halmoznak fel. A fogyasztói kiadások területén az elmúlt 6 évtized óta nem tapasztalt válságot élünk, így hát feltételezhető, hogy ez a trend a 2009. esztendőre nézve is teljes mértékben fennmarad“ – állítja a Capital Partners  elemzője.

Figyeljünk az egészségügy lehetőségeire

Barack Obama, újonnan megválasztott amerikai elnök kiemelkedő prioritásainak egyike az egészségügy reformja. A demokratikus jelölt megválasztásának köszönhetően a legnagyobb haszonra legfőképpen az egészségügyi biztosítók számíthatnak. Az eddig biztosítással még nem rendelkező amerikaiak számára (kb. 46 millió lakos) ugyanis az ígért támogatással ezután a biztosítás összege megfizethetővé válik.
 
Fektessünk be a telekommunikációs szektorba és a közüzemi szolgáltató társaságok részvényeibe
„A befektetők számára ez a két legjobb lehetőség, ha a 2009. évben olyan befektetési formákat keresnek, amelyek az osztalékok folyamatos áramlását kiegyensúlyozottan és alacsony kockázat mellett kínálják,“– írja Josef Stoulil

Az osztalékot fizető részvények
A 2009. esztendő, de minimum az eleje a tőkepiacokon igen ingadozóan nyilvánulhat meg. A magas hasznot ígérő részvények a konzervatívabb befektetők számára elviselhetetlen kockázatot jelentenek majd. „Legyen az maga a válságos, vagy a válságot követő év: a magas osztalékot hozó részvények mindenkor a legracionálisabb befektetést jelentik. Igen ésszerű befektetésnek tűnik például az említett egészségügyi szektor részvényeibe befektetni“– állítja Josef Stoulil.

Abba fektessünk, amit a lehető legkevesebb mértékben érint a pszichológiai hatás
A válság során a felszínre tört a kérdés, erősebben mint valaha, az értékpiacokon tapasztalt pszchichológiai hatás természetét illetően. Sokszor ugyanis épp a negatív érzelmek voltak azok, amelyek az értékpapírokat  - az adott társaság erős alapjai és jó gazdasági eredményei ellenére is - a mélybe taszították. Emiatt ezek a befektetési formák ésszerűtlenül mély történelmi értéken kötöttek ki, amelyek most a befektetők számára kiváló lehetőségeket jelentenek. „A 2009. esztendőben egyszerűen a minőségre kell tenni. Ilyenek például az energiaipar nevei, mint az Exxon Mobil Corp., a Chevron Corp., vagy pedig az alulértékelt technológiai gyártók, mint a Microsoft vagy az Apple. “

Óvatosan a törvényhatósági értékpapírokkal
Az egyes amerikai tagállamok értékpapírjait, mint ahogyan az általános értékpapírokat is, a hitelválság során  sok „downgrade“ érte. Ez gyakorlatilag azt jelentette, hogy ezen értékpapírok piacai teljesen befagytak.  Ezután a „megtisztulás“ után alacsony áraikkal és vonzó hozamaikkal érdekes befektetési lehetőségeket kínálnak, természetesen sokkal nagyobb adag kockázat mellett, mint a szövetségi  értékpapírok.

TIPS (Treasury Inflation Protected Securities)
Az USA-ban piacra dobott állami értékpapírok, amelyek védettséget ígértek az inflációval szemben,  az utóbbi hónapokban nem örvendtek nagy keresletnek. A defláció egyre növekvő lehetőségét tekintve ezen nincs is mit csodálkoznunk. Mindazonáltal, ha a jelenlegi helyzetet hosszú távra vetítve megvizsgáljuk, azt kell látnunk, hogy ez talán mégsem olyan ésszerűtlen befektetési forma. „Obama elnök az ösztönzőcsomagjaival az amerikai gazdaságot mintegy 800 milliárd amerikai dollár értékben tervezi támogatni, mindezt egyetlen cél érdekében – hogy a Egyesült Államok „erőre kapjon“, avagy, hogy az amerikai társaságokat és háztartásokat ismét költésekre sarkallja. Ha ezek az ösztönzőcsomagok hatékonyak lesznek, az infláció fenyegetése nem feltétlenül tűnik olyan irreálisnak, mint amilyennek most tűnhet “ - állítja a Capital Partners elemzője.

Döbbenetes számok, rémhírek: durvul a brit helyzet
Amerikai bankok: kifele röpködnek a milliárdok
Short ügyletek: továbbra is rövid pórázon
Kockázati tőke: hol van már az a boldog 2007...
Semmi ok a nyugalomra: a nagyok is összeroppannak

Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG