Konszolidáltan a társaság árbevétele 3,2 százalékkal 114,834 milliárd forintra nőtt, az üzleti eredmény 2008 első hat hónapjában 19,278 milliárd forint volt, ami 2,5 %-kal több az előző év azonos időszakában elért összegnél. A csoport mérleg szerinti nyeresége 29,2 százalékkal 13,134 milliárd forintra csökkent az első hat hónapban.
A Cashline elemzése szerint drasztikus átértékelődés indulhat el a Richternél, ami nagyon gyorsan és fájdalmasan véget vethet a 30 ezerrel kezdődő korszak uralmának - részletek>> |
Külön a második negyedévben a konszolidált árbevétel 57,808 milliárd forint volt, 4 százalékkal alacsonyabb, mint a bázisidőszakban, a mérleg szerinti eredmény 2,913 milliárd forintot tett ki, ami 72,4 százalékos visszaesés 2007 második negyedévéhez képest.
A cég elsősorban a forint erősödésének köszönhetően jelentős mértékű pénzügyi veszteségeket szenvedett el. Korábban több elemző is felhívta a figyelmet arra, hogy az igazán mellbevágó adatok a devizás vevőkövetelések átértékelése miatt keletkezhetnek.
A Cashline ma reggeli gyorselemzése szerint, ha eltekintünk a nem realizált pénzügyi veszteségektől, a működésnek sem örülhetünk túlságosan, mivel a bruttó fedezet 2%-kal, míg az üzemi eredmény 7%-kal lett kisebb a konszenzusnál.
A negyedéves profit jelentősen elmarad a portfolio.hu által készített 6,01 milliárd forintos elemzői konszenzustól, elemzők ennek megfelelően ma is a tegnapi lejtmenet folytatását várják a gyógyszeripari cégtől a tőzsdén.
A CIB korábban szerkesztőségünkhöz eljuttatott előrejelzése szerint 5 milliárd alatti nettó eredmény kiábrándítóan hathat a részvényesek számára. Részletek>>
Éledezik a tőzsde, de ennek az évnek már mindegy
Richter-beruházás: magyar cég is lehet kivétel
15 milliárdot visz a Richter Debrecenbe
Végleg elúszott a Richter 231 milliárdos üzlete
Privátbankár