1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Ha visszatekintünk az elmúlt néhány évre a világpiaci pénzmozgásokra, azt láthatjuk, hogy azok az országok tapasztalhatták a legjelentősebb tőkebeáramlást, amelyek a legmagasabb kamatot biztosították a befektetni vágyóknak.
Ha visszatekintünk az elmúlt néhány évre a világpiaci pénzmozgásokra, azt láthatjuk, hogy azok az országok tapasztalhatták a legjelentősebb tőkebeáramlást, amelyek a legmagasabb kamatot biztosították a befektetni vágyóknak.

Azokban a gazdaságokban, ahol a kamatráta, s ennek következtében általában a hozamok is  magasan tartózkodnak, preferenciát élveznek a befektetők körében. A hozamváltozások folyamatos figyelése így elengedhetetlen a befektetési döntés meghozatalánál.

A hozamot ugye a kötvénypiaci ármozgások befolyásolják, a kötvénypiacon az árfolyam pedig, csakúgy, mint bármilyen más terméknél, több összetevő függvénye. A legfontosabb tényező az árfolyamok alakulásában azonban mindenképpen a kamatemelési és kamatcsökkentési várakozásokkal van összefüggésben.



A kötvénypiac azért is érdekes most, mert az elmúlt héten a részvénypiaci szakadás következtében az árfolyamok már minden fundamentumnak ellentmondó szélsőséges szintekre emelkedtek az Egyesült Államokban. Az irányadó kamatráta a világ legnagyobb gazdaságában jelenleg 5.25%, míg a hosszútávú hozamok jóval ezalatt, 4.75%-on mozognak. Ez a normális hozamgörbének ellentmond, a piac jelenleg recessziót áraz be az Egyesült Államokban. Mindez annak ellenére történik, hogy a részvényárak továbbra is nagyon magas szinteken tartózkodnak. Így, habár egy korrekció valóban kilátásban van, a részvénypiacon gazdasági recesszió még közel sincs beárazva. A kötvény és a részvénypiac így valamilyen szempontból ellentmond egymásnak, melynek előbb-utóbb konszolidálódni kell.

De vessünk csak egy pillantást a fundamentumokra! Az amerikai kötvénypiac az Egyesült Államokban idénre még egy 25 bázispontos kamatcsökkentést áraz be annak ellenére, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő FED folyamatosan arról tesz nyilatkozatot, hogy az infláció továbbra is veszélyt jelent a magas energia- és alapanyagárak, a feszített munkaerőpiac és alacsony kihasználtság végett. A jegybank egyik legfőbb célja az infláció kordában tartása, így amennyiben Ben Bernanke szavait komolyan vesszük, akkor nem kamatcsökkentésről, hanem esetleg még kamatemelésről is beszélhetünk idén.

Az infláció természetesen nem mond ellent a gazdasági visszaesésnek, s amennyiben tényleg jelentősen lelassulna az amerikai gazdaság, akkor valóban lehetne hosszabb távon kamatcsökkentés, a makrogazdasági adatok, illetve jegybankemberek szavai azonban nem ilyen jövőképet vetítenek előre. A termelői szektor, a fogyasztások mind vállalati mind kiskereskedelmi oldalon, a munkahelyi adatok mind egy stabilan növekvő amerikai gazdaság képét festik le. Így a hozamok emelkedésére igen alacsony kockázat mellett lehet fogadni, hiszen ha még nem is lesz kamatemelés idén, a kamatcsökkentés esélye szinte kizárt, így az árfolyamoknak a jelenlegi szintekről konszolidálódniuk kell.

A hozamok várható emelkedését a leghatékonyabban a 30 éves amerikai kötvény eladásával lehet megjátszani melyhez a Hamilton Tőzsdeügynökség Zrt-nél mindössze 3000 dollár letét szükséges s minden pont elmozdulás 1000 dollár változást jelent portfóliónkban.

Az EKB nem változtatott a kamaton
Döntött és nem vágott a Bank of England
Telekonferencián döntenek a kamatról
Friss tőzsdei árfolyamok
Legfrissebb devizaárfolyamok

Hont András
hamilton.hu
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG