Kifejtette: a választók szavazatukkal értékelték azokat a lépéseket, amelyeket a kormány tett a nemzeti együttműködés rendszerének felépítése érdekében, értékelték az első gazdasági akcióterv 29 pontját, illetve a gazdaság talpra állításáért tett kormányzati intézkedéseket. Szólt arról is, hogy a választáson a polgárok értékelték azokat az intézkedéseket is, amelyek a rend megteremtése, a munkahelyteremtés, a demokrácia és a jogállam helyreállítása érdekében születtek.
Az MSZP szerint is a kormány munkájáról mondtak véleményt a szavazók: úgy vélik, a választók ezt a távolmaradásukkal tették.
Török Zsolt, a párt szóvivője a vasárnap este nem sokkal fél nyolc előtt tartott rövid sajtótájékozatóján úgy értékelte, a kormánypártok megfélemlítő politikája és átverései miatt mentek el jóval kevesebben szavazni, mint négy évvel ezelőtt.
Szanyi: a vártnál jobban szerepelt az MSZP
Szanyi Tibor szerint az MSZP a vártnál jobban szerepelt Budapesten a vasárnapi önkormányzati választáson, mert a fővárosban a legnagyobb az "ébredés" az emberekben.
A párt kampányfőnöke a Hír TV műsorában az urnazárás után, az MSZP elnökségi ülése idején azzal magyarázta a viszonylag alacsony részvételt, hogy az emberek "megrendültek, kiváró helyzetben vannak". Szanyi Tibor hozzátette, hogy a Fidesz által "fülkeforradalomnak" nevezett jelenség elmaradt.
Mint mondta, az MSZP-nek szerencsésen sikerült eljuttatnia a választókhoz azt a üzenetét, amely szerint a szocialista párt valóban ellensúly.
LMP: rossz jel az alacsony részvétel
Az alacsony választási részvétel mindig rossz jel a demokráciának - értékelte a kampánycsend lezárulta után újságíróknak a részvételi arányokról szóló híreket az LMP kampányfőnöke.
Karácsony Gergely megjegyezte azt is, hogy furcsa módon éppen a legkisebb településeken a legmagasabb a részvétel, pedig a parlamenti választásokon ennek az ellenkezőjét szokták tapasztalni.
Kitért arra is, hogy a parlament megváltoztatta az önkormányzati választás szabályait. Meglátása szerint emiatt a városokban, ahol elsősorban a pártok jelöltjei indulnak, a szavazók úgy érzik, hogy nincs igazi politikai verseny. Újságírói kérdésre válaszolva leszögezte, hogy a fővárosi közgyűlésben nem lépnek koalícióra.
Jobbik: másfél-két év múlva eljön a mi időnk - a péniszpumpánál nagyobb bűn is van
Murányi Levente, a Jobbik alelnöke bízik benne, hogy pártja az önkormányzati választáson az MSZP előtt végez; ennél is fontosabbnak tartja, hogy a kormány várható népszerűségvesztésekor az emberek a Jobbik felé forduljanak.A politikus pártja eredményváróján, a Budapesti Kongresszusi Központban az MTI-nek vasárnap azt mondta: fontos, hogy a helyhatóságokban minél erősebb pozíciókat szerezzenek, a munka java azonban csak ezután következik.
Ma még Fidesz-időket élünk, de ez meg fog változni; "kifizetetlen sárga csekkekkel nehéz szárnyalni (...) ezt be fogják látni a választók" - mondta. Murányi Levente szerint legalább másfél millió olyan kormánypárti szimpatizáns van, akinek megszólítására a Jobbik képes lehet, amint a kabinet "keményebb intézkedésekre" kényszerül. Így szerinte legkésőbb másfél-két év múlva "eljön a Jobbik ideje".
A politikus az önkormányzati választásokról szólva elmondta: azért is bízik a második hely megszerzésében, mert a Jobbikot ezúttal a tavaszinál kevesebb mocskolódás és vád érte. Szerinte amíg az országgyűlési választási kampányban a jobboldali médiumok és a kereskedelmi televíziók kizárólag a párt körüli botrányokra figyeltek, a most véget ért kampány lassú, fáradt és csendes volt.
"Fiatalok legénybúcsún egy péniszpumpát kipróbálnak virslivel, amikor a maligán már megfelelő szinten van, mi ebben az olyan borzasztó bűn? Demszky Gábor tolvajlásai hol vannak ehhez képest?" - fogalmazott Murányi Levente egy jobbikos országgyűlési képviselőről korábban megjelent fotóra utalva, majd hangsúlyozta: áprilisban a párt körüli botrányok miatt nem tudtak a szocialisták előtt végezni, most azonban minden esélyük megvan erre.
Gyerek az urnában, leszakadt plafon, ittas választó - rendkívüli események >>
MTI