Az IMF bírálójaként számon tartott Mark Weisbrot szerint "több rugalmasságot és ésszerűséget kellene belevinni ezekbe a politikákba". Az amerikai gazdasági lap a júniusban megszakadt IMF-tárgyalások kapcsán a Nemzetgazdasági Minisztériumban is kifüggesztett politikai nyilatkozatot említi, amely "forradalmat" hirdet a magyar politikában, és deklarálja, hogy az ország visszanyerte az "önállóságra való képességét".
"Ez gazdasági szabadságharc" - idéz a lap egy vezető kormánytisztviselőt, aki leszögezte: "visszaszerezzük az ország pénzügyi függetlenségét".
Orbán Viktor nyilvánvalóvá tette - írja a lap -, hogy Magyarországnak nincs szüksége az IMF és az EU pénzügyi segítségére, amennyiben annak az az ára, hogy kompromisszumot kell kötni a növekedésösztönzésre és a munkahelyteremtésre vonatkozó terveit illetően.
A cikk a továbbiakban párhuzamot von az IMF-fel és az Európai Unióval való szembenállás, valamint az osztrákokkal és a szovjetekkel szemben folytatott függetlenségi harc között.
Korábban a The Times lapjain úgy fogalmazott egy jegyzetíró: éljen Magyarország, amiért szembeszállt a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval. "1956-ban a magyarok felkeltek a szovjet elnyomás ellen, remélve hogy láncreakció indul be. Ez nem történt meg, de Magyarország lázadása a kapitalista despotákkal szemben ezúttal talán szikrát gyújt" - részletek >>
MTI