A készenléti hitelkeret alapját a magyar kormány által javasolt program képezi, amelynek főbb pontjai, a tervezett intézkedések szerepelnek a már publikált szándéknyilatkozatban - mondta a valutaalap egy nevének elhallgatását kérő illetékese.
Arra a kérdésre, hogy van-e konkrét hitelszerződés, úgy felelt: "nem tudom, milyen konkrét szerződésre gondol, egy szándéknyilatkozat létezik a megállapodás pontjaival".
A dolog úgy működik, hogy "egy kormány, jelen esetben az Önök kormánya elkészít egy programot, elhatározza, mit tervez csinálni, erről értesíti szándéknyilatkozatában az IMF-et, és ez a dokumentum maga válik a megállapodássá" - fejtette ki a szakértő. Mint hozzátette, a valutaalap igazgatótanácsa a saját szakértői jelentésével együtt vizsgálja meg a kormány terveit, és ha azokat végrehajthatónak találja, jóváhagyja.
Minden, amit a válságról tudni lehet - Hitelválság 2008
Azzal kapcsolatban, hogy az IMF a hitelért cserébe kért-e konkrét lépéseket, s ha igen, milyeneket, kifejtette: "Nem arról van szó, hogy az IMF megjelenik egy országban, és elkezd pontokat diktálni, hogy ezt meg ezt kell csinálni (...) az történik, hogy a kormány elkészít egy programot, amelyet az IMF támogat, ez a hitelezés alapmenete".
"A kormány kidolgoz egy programot, amely egy sor intézkedést tartalmaz például a helyzet javítására vagy kiigazítására, ezt a programot az IMF-fel megvitatja, majd az IMF támogatja, az igazgatótanács jóváhagyja" - mondta, hozzátéve, hogy "a konkrét megállapodás a szándéknyilatkozatban szerepel, amelyet az Önök kormánya megosztott a sajtóval a múlt héten".
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon! |
Gyurcsány: jobban szeretek adni, mint elvenni
Kiszolgáltatott a forint
Fidesz: elsőként jöjjön a nulla százalékos járulék
Az MDF is sürgeti az eurót
Bankmentés: elnapolták a vitát
A Fidesz 24 órát adott Gyurcsánynak
2 in 1 a bankoknak: mentőmellény és kényszerzubbony egyben
MTI