1p
A magyar gazdaság, azon belül is különösen az ingatlanszektor egy éve megfeszített erővel küzd a talpon maradásért
A magyar gazdaság, azon belül is különösen az ingatlanszektor egy éve megfeszített erővel küzd a talpon maradásért. A hazai és gazdasági válság özönvizében a Budapest Business Region a Noé bárkája. A legerősebb ingatlanfejlesztőket tömörítő szövetség új projektátadásokat jelentett be, és töretlenül hisz Budapest külföldi megjelenésének erősítésében, ami továbbra is csak összefogással érhető el – olvasható a BBR közleményében.

Ikvai-Szabó Imre az esemény köszöntőjében a partneri viszonyt hangsúlyozta: „A befektetés-ösztönzés a főváros, az állam és az ingatlanfejlesztők összefogásánál kezdődik” – mondta el Budapest főpolgármester-helyettese. „Ezért kezdeményeztük a főváros fejlesztésében meghatározó szerepet játszó befektetők partnerségét az augusztusban megalakított Város- és Ingatlanfejlesztői Fórummal, és ezért támogatjuk a magánkezdeményezésként indult BBR-együttműködést is. Ebben az együttműködésben pont háromszorosan vagyunk erősebbek, mint, ha egyedül lennénk” – tette hozzá.

„Alapvetően azért kiemelt fontosságú szoros kapcsolatot fenntartani az ingatlanfejlesztőkkel, mert ha egy komoly befektető,  például a BP Magyarországra jön, elsőosztályú irodaházat keres. Ha ilyet nem tudunk kínálni, elveszítjük a potenciális befektetőt” – emlékeztetett Kilián Csaba, az ITD Hungary befektetési igazgatója. A magyar befektetésösztönzésért felelős ügynökség az év első fél évében  közel 70 milliárd forint értékben jelentett be beruházást Magyarországon. A beruházások által közel hatezer új munkahely jön létre. Olyan cégek döntöttek a magyarországi bővítés mellett, mint a Vodafone, az IBM vagy az Infineon, és olyan új beruházások szavaztak bizalmat Magyarországnak, mint a BP, amely több mint ezer fős beruházást hajt végre.

Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!

Dr. Takács Ernő, a Budapest Business Region alelnöke, a Talentis Group elnök-vezérigazgatója a válság egyéves évfordulója kapcsán helyzetképet adott a régióról, az ingatlanpiacról, és beszámolt a klaszter eredményeiről is.  Meglátása szerint a gazdasági válság hatásait 2011-ig még biztosan érezni fogja a szektor, és több nagy lépést kell még tenni ahhoz, hogy az országot fenntartható gazdasági növekedési pályára helyezzük.

A BBR látja ugyanakkor a jelenlegi helyzet súlyosságát is. A 2009 első felében átadott bruttó 86.800 négyzetméter irodaingatlan például 54%-a még üresen áll. Az ipari ingatlanok esetében is hasonló a helyzet: a 126 ezer négyzetméternyi átadott területből ma mintegy 70 ezer négyzetméter kihasználatlan. Az ipari és irodai ingatlanok bérleti díjai pedig a következő évben tovább csökkenhetnek. A nagyberuházások többségének komoly gondot okoz a projektfinanszírozás. Ennek jelenleg a leghatékonyabb ellenszere a külföldiek magyarországi befektetéseinek ösztönzése lehet. Ennek alapja a személyes kapcsolatokban rejlik. „A válság bebizonyította, hogy személyes kapcsolatokon keresztül lehet a bizalmat visszaszerezni. A mai esemény is ezt demonstrálja, és ezért megyünk ki a vásárokra” – mondta el az alelnök.

Dr. Takács Ernő régiós válságértékelésében rámutatott, hogy súlyos problémát jelent a szektor rövid távú, kampányszerű gondolkodása. „A lufit lehet fújni, de előbb-utóbb ki fog pukkadni. A túlélés nem stratégia, nem elég Budapestnek” – hangsúlyozta a BBR alelnöke. A régiós versenyképesség előfeltétele egy hosszú távú stratégia meghatározása, és végigvitele. A BBR éppen ezért hosszú távon tervez. Budapest transznacionális központként, mint a Duna Fővárosa fogja Közép-Kelet Európában elősegíteni Európa keleti és nyugati felének szervesülését.

„A gazdasági válság nyomán bizonytalanná vált fundamentumokra a BBR a marketingkommunikáció erősítésével reagál: ebben a piaci helyzetben, amikor a szubjektív benyomás szerepe felértékelődött, minden eddiginél fontosabb, hogy a régió legjobb lehetőségeivel jelenjen meg a nemzetközi befektetők előtt” – hangsúlyozta Orbán Gergely, a Budapest Business Region klasztermenedzsere.

10000 euró a Fifth Avenue és a Váci utca között
A válság megtisztítja az ingatlanpiacot
Irodák: nem bérelnek, csak ha felépült
Így tesznek rendet az építőiparban
Már csak mese a gazdaság fehéredése
Ismét lejtmenetben az építőipar

Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG