Bár a nyár eddig inkább hűvös, csapadékos időt hozott, ha kitör a kánikula, fokozottan kell ügyelnünk a folyadékveszteség pótlására. A hőségben akár napi 4-5 liter folyadékra is szükségünk lehet, kiváló utánpótlás erre az eredendően tiszta, ásványi anyagokat tartalmazó természetes ásványvíz - olvasható a Magyar Ásványvíz Szövetség és Terméktanács közleményében.
Igazi kánikulai nap ugyan még kevés volt ebben az évben, de akkor is itt a nyár, és egyre fontosabbá válik az emberi szervezet megfelelő hidratációja. A víz létfontosságú szerepet játszik az élet és az egészség szempontjából, kulcsfontosságú testünk helyes működésében. A víz biztosítja a vérkeringést, a szükséges tápanyagok felszívódását, szállítását, valamint az állandó belső hőmérsékletet.
A nyári meleg, a tartósan magas hőmérséklet károsan befolyásolja az egészségi állapotot. Fokozottabban izzadunk, ami a nagyobb só- és folyadékvesztéssel jár. Felbomlik a szervezet ionháztartásának egyensúlya, a veszteséget pedig pótolni kell, ezért nyáron mindenkinek, de elsősorban az időseknek, a gyermekeknek és a szabadban fizikai munkát végzőknek rendszeresen és sokat kell inniuk.
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal szakértőinek ajánlása szerint a 14 évesnél idősebb kamasz, felnőtt és idős férfiaknak legalább 2,5 liter, a nőknek 2 liter vizet kellene fogyasztani naponta, átlagos hőmérséklet és átlagos fizikai aktivitás mellett. Ez a mennyiség a hőség hatására akár meg is duplázódhat.
Vízigényünk kielégítésre az egyik legalkalmasabb folyadék a természetes ásványvíz, mert eredendően tiszta, ásványi anyagokat tartalmaz, kalóriát viszont nem. Az ásványvíz kiváló szomjoltó, jó ízű, emellett számos, táplálkozásfiziológiailag fontos ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, a szervezet számára könnyen feldolgozható és beépíthető formában. Az ásványvíz az éhségérzetet is csillapítja.
A fogyasztók egyre inkább felismerik az egészséges táplálkozás fontosságát, értékelik az ásványvíz táplálkozás-fiziológiai tulajdonságait. Az ásványvíz elvesztette korábbi luxus jellegét, és mindennapi fogyasztási cikk lett: az egy főre eső fogyasztás, amely a kilencvenes évek elején 3 liter/fő/év körül volt, 2009-ben elérte a fejenkénti 110 litert. A hazai ásványvízfogyasztás az átlagos európai 125 literes mértékkel összevetve így az erős középmezőnybe tartozik.
Privátbankár