A vezérigazgató-helyettes szavai szerint az OTP gazdálkodására pozitív hatással van, hogy a devizahitellel rendelkező ügyfelek hiteltörlesztését, adósságterhét csökkenti a forint erősödése, mert ezáltal csökken az ügyfélkockázat. Ugyanakkor a nyugati piacra termelő hazai cégek relatív profitabilitását csökkentheti ez a folyamat, de egyáltalán nem várható, hogy ez érezhetően növelje ezen ügyfélkör hitelkockázatát.
Ugyanakkor az OTP Bank és a magyar gazdaság szempontjából is a forint erősödése még mindig kisebb kockázatot jelent, mintha a költségvetési hiány növekedése által gerjesztett inflációs és leértékelődési folyamat indulna be - tette hozzá.
A vezérigazgató-helyettes kitért arra is, hogy a forint erősödésének hatása a csoport eredményét is csak mérsékelten érinti, annak ellenére, hogy abban folyamatosan növekszik a leánybankok részesedése. Ennek fő oka az, hogy ezeken a piacokon a marzsok még mindig olyan magasak, amit figyelembe véve az árfolyamhatások eltörpülnek, másrészt az ukrán és az orosz bank esetében az elszámolás dollár-alapú, és a dollárral szemben a forint erősödése mérsékeltebb, mint az euró viszonylatában.
Urbán László kedden a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy bizonyos külföldi érdekeltségeinek értékesítésére készül a bank Szlovákiában és Szerbiában. A kapott pénzből a megmaradó egységeket fogják finanszírozni, és "lehetséges, hogy belépünk új piacokra is", mondta a vezérigazgató-helyettes, de nem nevezett meg konkrét felvásárlási célokat. További részletek >>
Tegnap a tőzsdén: Az OTP húzta felfelé az indexetEladásból pénzeli a terjeszkedést az OTP
Új hitelkonstrukció kkv-k számára
A pénzünkért akcióznak: mit ígérnek a bankok?
Idén is csúcsra ért az OTP: a legjobb a régióban