
A fürdőberuházást az önkormányzat saját erőből valósította meg, fedezetét kötvénykibocsátásból teremtette elő. A kivitelező Aquaplus Kft. 25 évre a fürdő üzemeltetését is vállalta, ez idő alatt 800 millió forintot fizet az önkormányzat kasszájába, s jövő februárra 1,1 milliárd forintból egy négycsillagos, 44 szobás szállodát is felépít a létesítmény szomszédságában.
A korábbi strand helyén megvalósult fürdőépítés Siklós történetének egyik legnagyobb fejlesztése, amelyről Marenics János, a város független polgármestere az átadási ünnepségen úgy fogalmazott: Siklós ezzel megérkezett Európába. Hozzátette: a fürdő megnyitása, a siklósi vár másfél milliárdos felújítása és a belváros rekonstrukciója közép- és hosszú távon a város turisztikai vonzerejét növeli.
A politikus korábban azt mondta: nem tartja kockázatosnak, hogy a fürdőfejlesztés költségeinek fedezetét önkormányzati forrásból biztosítják, mert a vállalkozásba néhány éven belül magántőkét is igyekeznek bevonni, s az csökkenteni fogja a kisváros anyagi terheit. Hangsúlyozta, attól sem tart, hogy fejlesztésük a szomszédos Harkány nemzetközi hírű fürdőjének vonzereje miatt háttérbe szorul.
A fürdő kivitelezői szerződése augusztus 20-át rögzítette a beruházás befejezésének határidejeként, de az önkormányzat szerette volna, hogy a létesítményt már májusban, az idegenforgalmi szezon kezdetén birtokba vehessék a fürdőzők. Erre azonban nem volt mód.
A kivitelező korábbi indoklása szerint ugyanis a munkálatokat a terület régészeti feltárásának elhúzódása, továbbá az elmúlt hónapok csapadékos időjárása hátráltatta. A július 23-ra kitűzött hivatalos átadási ünnepséget is el kellett halasztani augusztus 5-re. A fürdőben csütörtökön a próbaüzem kezdődik, műszaki átadása folyamatban van.
MTI