.jpg)
"A tárcában megvan a szándék arra, hogy ezt a rendelkezést életszerűvé teszi, de ezt csak törvénymódosítással lehet, tehát a parlamenti ciklusban, amikor a törvényt újratárgyaljuk, ezen keresztül kívánjuk rendezni" - fogalmazott Kincses Gyula.
Az államtitkár közölte: a kórházi kezelés után már tavaly kötelező volt ilyen fajta betegszámlát adni, idén januártól a járóbeteg-ellátásban is kell. E számla bevezetésének célja az volt, hogy a beteg a kezelése után tételesen megtudja, ténylegesen mennyibe került az ellátása a társadalombiztosításnak.
Az államtitkár szólt a mentés és a betegszállítás szétválasztásáról. Elmondta: az orvosok számára ez sem újkeletű intézkedés, hiszen eddig is foglalkoztak magáncégek betegszállítással Magyarországon. Közölte: az ÁNTSZ mindenhova eljuttatta a betegszállítók elérhetőségét, de az orvosok az Egészségügyi Minisztérium, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár és a Doktorinfo honlapján is tájékozódhatnak.
Mint mondta, a betegszállítási tevékenységet a minisztérium folyamatosan monitorozza, és ha a jövőben úgy látja, hogy a betegszállításban megnövekedtek a kapacitások, akkor korrigálnak a finanszírozáson is. Kincses Gyula hozzátette: nem a beteg rendeli meg a szállítást, hanem az orvos, és ő dönt arról is, hogy milyen fajta szállítást kér.
A jogviszony-ellenőrzésről szólva az államtitkár beszámolt arról, hogy a dolgok jelenlegi állása szerint mintegy 200 ezer embernek nem tisztázott a biztosítási jogviszonya, de közülük nem mindenki "potyautas". Kincses Gyula megerősítette: az ellátást továbbra is mindenki megkapja, annak költségét nem kell kifizetni, azonban az APEH az elmaradt járulékot behajthatja az elévülési ideig visszamenőleg.
A tárca államtitkára elmondta: a gyógyszer-gazdaságossági törvényből adódó árversenynek köszönhetően idén 405 gyógyszer ára csökken, átlagosan 10 százalékkal. Tavaly összesen 959 patikaszer ára csökkent átlagosan 23 százalékkal - tette hozzá.
Sólyom visszadobta az egészségbiztosítási törvényt
Könyörtelen szívbaj: tünet nélkül is támadhat
Orvos, kórház, iskola bukhat a népszavazáson
Az orvosok "ott fognak betartani, ahol tudnak"
MTI