Költözéssel akarták kijátszani az APEH-et
Az APEH sajtóközleménye ismerteti: a Dél-dunántúli Regionális Igazgatóságnak a törzsadatok és a cégbírósági adatok összevetésekor feltűnt, hogy két kistelepülésen 90 vállalkozást jegyeztettek be, közöttük olyanokat, amelyek ellen az adóhatóság végrehajtási eljárást folytat. A vizsgált társaságok nem újonnan alakultak, hanem az ország különböző pontjairól helyezték át székhelyüket a két településre.
A két címen jelenleg a cégek egyharmada ellen zajlik végrehajtási eljárás, több mint 200 millió forintnyi adótartozás miatt. Az eljárások azonban eredménytelennek bizonyultak, mert a cégek az új székhelyen nem voltak megtalálhatóak, ott semmilyen tevékenységet nem folytatnak, iratuk, vagyonuk a helyszínen nem volt fellelhető. Mindezzel vélhetőleg az volt a cél, hogy a cégeket elérhetetlenné tegyék, így az adó behajtását megakadályozzák.
Az egyik faluba bejegyzett vállalkozások esetében ugyanazon magánszemély az ügyvezető, míg a másik címre bejegyzetteknél különböző, egymással kapcsolatban nem álló személyek. Az egyik cégvezető láthatóan "polihisztor", hiszen a fordítói-tolmácsolói szolgáltatástól kezdve az autójavításon át az üdítőital-gyártásig mindenhez ért, ám közben egy építkezésen dolgozik segédmunkásként. A székhely áthelyezéshez kapcsolódó társasági szerződés módosítását minden esetben ugyanaz az ügyvéd készítette el, jegyezte ellen és nyújtotta be a cégbírósághoz.
Az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatósága az adóbehajtást jelentősen késleltető vagy megakadályozó adócsalás gyanúja miatt büntető feljelentést tett a Vám- és Pénzügyőrség Regionális Nyomozó Hivatalánál.
10 hatóság gyújtja meg újra a Csillagszórót
Eva: most lehet jelentkezni
Elfelejthetjük az illeték-trükköket!
MTI