Kreatívan értelmezett számlaadási kötelezettség
Több százmillió forint bevételt akart eltitkolni az a kereskedő, akinek a pénztárgépe hol szabályos nyugtát, hol pedig áruösszesítő bizonylatot adott, ez utóbbi nyomán keletkezett bevétel ugyanis nem került be az adóalapba - közölte az APEH.
Az adómentesen keletkezett havi forgalmat 10 millió forintra becsüli az adóhivatal. A revizorok többször végeztek próbavásárlást a cégnél, és felfigyeltek arra, hogy a pénztárgépek hol szabályos nyugtát, hol pedig arra megtévesztésig hasonló áruösszesítő bizonylatot adtak. Ez utóbbiakról hiányzott az AP jel, amiből arra lehetett következtetni, hogy az azon szereplő bevétel nem kerül be adóhatóság által jóváhagyott pénztárgép adómemóriájába, így az adóalapba sem.
A pénztárgépek egy számítógéppel voltak összekábelezve, és egy program tette lehetővé a csalást. A pénztárgépet kezelő alkalmazott gombnyomással dönthette el, hogy milyen dokumentumot nyomtasson a gép. Általában az esti órákban és hétvégén - amikor nagyobb volt a forgalom - nyomtaták az áru összesítő bizonylatot.
Költözéssel akarták kijátszani az APEH-et
Evások új törvénye: számlát soha ki ne dobj
10 hatóság gyújtja meg újra a Csillagszórót
Elfelejthetjük az illeték-trükköket!
MTI