Szili szerint Budapesten jelenleg is mintegy 2000 üres lakást kínálnak eladásra és csak ezrekben mérhető azoknak a rendőröknek a száma is, akik albérletben laknak. Több országban az üres lakásokat tartós bérletbe adják a rendőröknek, nálunk azonban inkább tulajdon szerzést támogatják a vevők.
Ezzel párhuzamosan a rendőrség jelenleg is több mint ezer kollégának fizet albérleti hozzájárulást. Szili a jövőben elképzelhetőnek tartana egy olyan konstrukciót, ahol azt az összeget, amelyet eddig albérletre költöttek, azt lakásvásárlás törlesztőrészletének támogatására biztosítaná a rendőrség mint munkáltató.
A szakember kiemelte: egy esetleges állami garancia vállalással még a viszonylag alacsony jövedelmű rendőrnek is jelentős támogatást jelentene a tulajdonszerzésre. A Forest Hill igazgatója szerint: mindezt akkor is szívesen vennék a rendőrök, ha a kedvezményes hitelekért cserébe 10 évre el kellene kötelezniük magukat munkahelyükön.
Igénytelen kacatok az újépítésű lakások |
Sokan az új építésű lakások frontján újabb 4-5 százalékos drágulástól tartanak, kérdéses azonban, hogy a végén valójában ki fogja kifizetni az ÁFA-emelés árát. A lakásvásárló ugyanis soha nem volt ilyen jó tárgyalási pozícióban a magyar piacon, mint most. Jelenleg 20 százalékos az a legnagyobb kedvezmény, amelyet ma az új lakások árából le lehet alkudni. (Ez egy átlagos lakásnál 4-5 millió Ft-ot jelent.)
Nem fognak tömegek rohanni az áthidaló kölcsönért
Remény: egyre kapósabbak az ipari ingatlanok?
Az szabadul meg a házától, aki rá van szorulva?
Áreső: alku nélkül ne vegyen lakást!
Új lakás: felejtse el a hitelt, lízingelhet is
Már bő egymillióért is lehet házat venni
Privátbankár