Mint mondta, "nagyjából tisztában voltam vele, az aktivistákkal és a hűséges választókkal együtt arra teszünk kísérletet, hogy – költőien fogalmazva – fogunkban tartva átvigyük az MSZP-t a túlsó partra. Persze: nem vagyok elégedett. Jobb lett volna, ha többen és jobb erőben érkezünk meg a választások után arra a bizonyos "túlsó partra". De azért – bár sok sebbel, némiképp tépetten – csak átértünk. Megfogyatkozva, ellenzékben, de egymillió szavazóval" - tette hozzá.
Úgy fogalmazott: a "túlsó part" esély a túlélésre, de az esélyt valósággá tenni legalább olyan kemény munka lesz, mint volt a mély vízből kivergődni.
Lendvai Ildikó, aki az MSZP programtanácsának vezetőjeként folytatja tevékenységét az interjúban azt mondta: az MSZP-nek közismerten az egyik legnagyobb problémája a bezárkózás. Pedig nem elég, ha a hívek, tagok a pártiroda falai között ülnek és a pártvezetést, illetve a Fideszt szidják - mondta hozzátéve, hogy a szövetségeseket és vitapartnereket az irodán kívül kell keresni, demokrata köröket, műhelyeket, társaságokat életre segítve. "Nos, a mi programtanácsunk egyben a mentori vagy előadói gárdája lehetne e közösségek hálózatának is" - jegyezte meg.
Úgy vélte, a jelenlegi kormány "több labdát adott" már, amelyek helyzetbe hozhatnak egy ellenzéki pártot. Ezt azonban - mint mondta - nem azonnal mutatják ki a közvélemény-kutatások.
Szavai szerint ha az MSZP világossá teszi, hogy van alternatíva, akkor lassan feléjük fordul a figyelem, aztán a bizalom is. Lendvai Ildikó szerint a szocialista párt nem csinálja rosszabbul, mint a másik két ellenzéki párt, de érthetőnek nevezte, ha az MSZP-től többet és hamarabb várnak.
Arra a megjegyzésre, hogy a parlament renoméja oly mértékben értékelődött le, hogy bármilyen jókat mondhatnak, nem fog eljutni az emberekhez, a leköszönő pártelnök úgy vélte, ez a korlát nem áttörhetetlen. Szavai szerint ha nem is mindennap, de van helyük az akcióknak, többször élhetnek a népi kezdeményezés eszközével.
MTI, Népszava