Lendvai: Orbánnak jót tett volna a találkozó
Lendvai Ildikó szerint 2009-ben mindenkire a változás parancsa kell hogy érvényes legyen. Ez nem azt jelenti, hogy a pártoknak feltétlenül egyet kell érteniük, de együtt kell gondolkodniuk - tette hozzá.
Jövőre az MSZP újból módosítani akarja a szociális törvényt, korrupcióellenes intézkedéseket szorgalmaz, adó- és önkormányzati reformot, valamint a nyugdíjrendszer átalakítását - közölte a szocialista politikus.
A frakcióvezetője azt mondta: 2008-ban át kellett rendezni a fontossági sorrendeket, már nem volt érdekes a fő politikai rivális párt, a Fidesz politikájának jellemzése. Szavai szerint a régi kormány-ellenzéki választóvonalat új váltotta föl, amely már a felelősen gondolkodó pártok és az ezt nem tevők között húzódik meg. A kormány kisebbségben volt, de a felelős gondolkozás nem volt kisebbségben - fogalmazott a politikus.
Az idén elfogadott legfontosabb törvények között sorolta fel a felelős költségvetési gazdálkodásról szóló jogszabályt, az Út a munkához programot - amely szerinte a rendszerváltás óta a legnagyobb szociális változás -, az oktatási reformot szolgáló törvényeket és a 2009-es költségvetést. Lendvai Ildikó szerint ez utóbbi kulcsszava a védelem, a munkahelyek védelme volt.
Az MSZP politikusa hozzátette: a felelős pártok a fontos törvényeket, és nem a kormányt támogatták.
Sajnálatosnak nevezte, hogy az év vége nem zárulhatott szimbolikus eseménnyel, nem került sor Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor találkozójára, mert a Fidesz elnöke némi hezitálás után végül egy másik utat választott.
A Fidesz folytatta eddigi cikkcakk stratégiáját, ahol a cikk a békülékenyebb hangot, a cakk a háborúskodást jelenti, és végül a cakkot választotta - szögezte le a frakcióvezető. Szerinte Orbán Viktornak nem kellett volna attól tartania, hogy a találkozó azt a látszatot kelti, mintha a kormányhoz lenne köze, tévedett, mert a megbeszélés azt üzente volna, hogy Orbán Viktornak az országhoz van köze, ez a látszat nem ártott volna neki.
Kisebbségi kormány: Orbán megnevezte a bűnösöket
Orbán nem fogadja el Gyurcsány meghívását
A többség az MSZP-t és a Fideszt is elzavarná
Sólyom: többségi kormányra van szükség
MDF: képmutató és gyáva a magyar politika
Gyurcsánynak januárban újra 2006 lesz
MTI