A közép-kelet-európai régió ötven legdinamikusabban fejlődő technológiai vállalkozását tartalmazó "Technology Fast 50" elnevezésű listára idén Magyarországról került fel a legtöbb, szám szerint tizennégy társaság - mondta Karli Péter, a rangsort készítő Deloitte szakértője. A Deloitte Pénzügyi tanácsadás üzletága Technológia, Média és Telekommunikáció iparági ügyfelekre szakosodott munkacsapatának igazgatója elmondta: Csehország tizenhárom, Lengyelország pedig kilenc vállalattal képviselteti magát a listán. A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közlemény szerint az első helyen - zsinórban immár harmadszor - a lengyel Blue Media végzett, több mint 10 ezer százalékos növekedéssel.
A cég az elmúlt öt év árbevétele alapján évente rangsorolja a leggyorsabban fejlődő közép-európai technológiai vállalatokat, amely alapján a 10 legjobban teljesítő vállalkozás közé két magyar cég került be az idén - fejtette ki Karli Péter. Az közlemény szerint az idei rangsor összesen kilenc ország, Csehország, Lengyelország, Szlovákia, Románia, Bulgária, Horvátország, Szerbia, Észtország és Magyarország vállalatait tartalmazza.
Karli Péter az éves rangsorolás részeként, ügyvezetők körében végzett felmérés eredményeit ismertetve elmondta: a vállalatoknak az elmúlt években szinte ugyanazokkal a kihívásokkal kell szembe nézniük, hiszen a Fast 50 cégek vezetőinek 54 százaléka számára a jól képzett munkaerő felkutatása, alkalmazása és megtartása jelenti a legnagyobb kihívást működésük során. |
Az idei listán szereplő Fast 50 vállalatok átlagos növekedése 1.271 százalék volt, ami a verseny történetében az eddigi legmagasabb. A Fast 50 cégek közel felét a szoftvergyártó vállalatok adják - állapítják meg. A listán található ötven vállalat elmúlt öt évben mért átlagos növekedése 1.271 százalék volt, ami a legmagasabb érték a Deloitte 1995. óta megjelenő rangsorolásában.
Ahhoz, hogy egy vállalat indulhasson a versenyen, számos feltételnek kell eleget tennie. Éves árbevételének például az elmúlt öt év mindegyikében el kell érnie az 50 ezer eurót, egy közép-európai országban kell székhellyel rendelkeznie, saját fejlesztésű technológiát kell létrehoznia, illetve jelentős összeget kell kutatás-fejlesztési tevékenységre fordítania. Az indulás alapvető kritériuma továbbá, hogy a jelentkezők nem lehetnek stratégiai nagyvállalatok többségi tulajdonában lévő leányvállalatok - áll a közleményben.
Beszámolónk a tavalyi listáról:
A leggyorsabban fejlődő cégek számítástechnikában utaznak
Privátbankár