.jpg)
Németország a 2004. májusi uniós bővítéskor hét év átmeneti időszakot kért és kapott munkapiacának védelmére. Az átmeneti időszakon belül kétszeri felülvizsgálat lehetséges, és a korlátozások legkésőbb 2011-ig lehetnek érvényben. Az előző, szociáldemokrata-zöld kormány úgy döntött, hogy a korlátozásokat legalább 2009. április 30-ig érvényben tartja.
Mára a korábbi EU-tizenötök között kisebbségbe kerültek azok az országok, amelyek fenntartják a korlátozásokat az újonnan csatlakozott államok, köztük Magyarország munkavállalóival szemben. Köztük van egyebek között Németország és Ausztria is. |
A Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák Szövetsége (DIHK) már korábban óvta a kormányt attól, hogy elzárja a hazai munkapiacot a közép- és kelet-európai munkavállalók elől. A DIHK szerint Németország ezzel rontja esélyeit Közép- és Kelet-Európa piacain, s az érintett államoknak joguk van arra, hogy szintén korlátozó módon járjanak el.
A szociáldemokrata Andres most egyértelműen megerősítette a Glos által korábban mondottakat. Megfigyelők szerint mindez utal arra is, hogy a német kormánykoalíció pártjai, a konzervatív CDU/CSU és az SPD között egyre nagyobb a konszenzus a korlátozások feloldásával kapcsolatban. A konzervatívokkal szemben ugyanis a szociáldemokraták az elmúlt időszakban a német munkapiac védelmére hivatkozva még ellenezték az enyhítést.
Özönlenek a vendégmunkások Csehországba
Indiából pótolnák az elvándorolt lengyel munkásokat
Csak négy orvos jelentkezett az 500 millióra
Egyszerűsítené a külföldi munkavállalást az EU