1p
Egy friss felmérés szerint a világ lakosságának fele hisz feltétlenül egy isteni lény létezésében, 18 százalék nem, 17 százalék pedig bizonytalan ebben a kérdésben
A Reuters News számára készült legfrissebb Ipsos felmérés szerint a világ lakosságának fele hisz feltétlenül egy isteni lény létezésében, szemben azzal a 18 százalékkal akik nem és a 17 százalékkal, akik bizonytalanok ebben a kérdésben. Hasonlóképpen, a válaszadók fele (51 százalék) véli úgy, hogy van túlvilág, míg a másik 50 százalék szerint elmúlás követi a létet (23 százalék) vagy egyszerűen nem tudják (26 százalék), mi következik utána.

A világ lakosságának fele hisz az isteni létezésben: az Isten, mint Legfelsőbb Lény , vagy több istenség létében. Tízből ketten nem hiszik, hogy volna Isten, vagy több istenség, s tízből hárman bizonytalanok, míg 17 százaléknyian néha hisznek, néha nem, 13 százalék pedig  bizonytalan abban, hogy hisz-e benne. Leginkább Indonézia, Törökország, Brazília, Dél-Afrika és Mexikó lakói hisznek feltétlenül Isten létében. Több isten létében leginkább India, Kína és Oroszország polgárai hisznek. Javarészt Franciaország, Svédország, Belgium, Nagy-Britannia, Japán és Németország válaszadói állítják, hogy nem hisznek Isten létezésben.

A legbizonytalanabbak  a következő országok polgárai: Japán (54 százalék),  köztük 34 százalék néha hisz, 20 százalék pedig bizonytalan; Kína (52 százalék), 32 százalék néha hisz, 20 százalék bizonytalan;  és Dél-Korea (50 százalék), 32 százalék van úgy, hogy hisz, 18 százalék viszont bizonytalan.

Örök békesség - vagy mégsem…

A világ lakosságának kicsivel több, mint a fele szerint van túlvilág: negyedük hisz valamiféle halál utáni folytatásban, de nem kifejezetten mennyben vagy pokolban; tízből ketten vélik úgy, hogy a mennyországba vagy pokolra jutunk; 7 százalék gondolja, hogy működik a  reinkarnáció; 2 százalék  szerint pedig mennyország ugyan létezik, de pokol nincs. Negyednyien (23 százalék) mondják, hogy a létet elmúlás követi, míg ugyanennyi ember (26 százalék) nem tudja, mi történik a halál után.

A túlvilágban igen, mennyben és pokolban nem,  leginkább Mexikó, Oroszország, Brazília, India, Kanada és Argentína lakói hisznek. Hogy mennybe jutnak, vagy pokolra kerülnek, leginkább az indonézek, a dél-afrikaiak, a törökök, az Egyesült Államokban élők és a brazilok vélik. Hogy a mennyben hisznek, de a pokolban nem, az Egyesült Államokban válaszolták a legtöbben.

Abban a vélekedésben, hogy lélekvándorlás útján születünk újjá, Magyarország (13 százalék) lakói járnak élen, őket Brazília (12 százalék), Mexikó (11 százalék), Japán (10 százalék), Argentína (9 százalék) és Ausztrália (9 százalék) válaszadói követik. A válaszadók egynegyede nem tudja, mi lesz velük a haláluk után, köztük a legtöbben Svédország, Németország, Japán, Oroszország és Kína polgárai. A válaszadók egynegyede  tartja úgy, hogy elmúlás követi a létet, ők leginkább Dél-Koreában, Spanyolországban, Franciaországban, Japánban és Belgiumban - derül ki az Ipsos felméréséből.

Hét nap vagy évmilliók…

Számtalan vita témája volt már, hogy vajon egy szellemi erő teremtményeiként, vagy természetes és fokozatos egyedfejlődés eredményeként vagyunk a Földön. Tízből négyen (41 százalék) evolucionistaként úgy vélik, hogy az emberiség egy hosszú folyamat eredményeként olyan alacsonyabb rendű fajoktól, mint a majmok származik. Akik leginkább így vélik, Svédország (68 százalék), Németország (65 százalék), Kína (64 százalék), Belgium (61 százalék) és Japán (60 százalék) válaszadói.

Tízből hárman vallják magukat szerte a világban  teremtéshívőnek,  s hiszik, hogy az emberiség egy magasabb szellemi erő, Isten teremtménye, s nem gondolják, hogy olyan alacsonyabb rendű fajoktól származnánk, mint a majmok. Ebben a vélekedésben Szaúd-Arábia, Törökország, Indonézia, Dél-Afrika és Brazília lakói járnak az élen.

Az Ipsos kutatása szerint a világ népességének majdnem harmada (31 százalék) egyszerűen nem tudja, miben higyjen; néha egyetért, máskor nem a különböző evolúciós vagy kreacionista elméletekkel. Ők leginkább Oroszország (40 százalék), Olaszország (39 százalék), Argentína (38 százalék), Lengyelország (37 százalék), Spanyolország (37 százalék) és Franciaország (36 százalék) válaszadói.

Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG