A vezérigazgató-helyettes egyébként a jelenlegi aranyár további emelkedésére számít, érdemesnek tartja a nemesfémbe való befektetést. Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója szerint egyébként aranyat bármikor, bármilyen áron megérheti vásárolni, hiszen tulajdonképpen több ezer éve őrzi értékét.
A cég két másik termékkel is előállt. Kifejezetten tartós befektetési számlára (tbsz) fejlesztették ki a szeptember elejétől jegyezhető Budapest 2015 Alapot, amely a hazai piacon egyedülálló, előre rögzített céldátumra optimalizált befektetési lehetőséget biztosít. Az alap a magyar részvénypiac meghatározó szereplőinek – pl. az OTP, a MOL, a Richter, az Egis és a Magyar Telekom – részvényeire épít. Pázmándi László elmondta: a cél az, hogy a hozam a mindenkori csúcs legalább 90 százaléka legyen az első évben, az ötödikben pedig 98. Ezt persze nem garantálja semmi, a vezérigazgató-helyettes szerint azonban a befektetési politika önmagában is elég biztosíték abban az esetben, ha az említett részvények egy nap alatt nem esnek 25 százaléknál többet. (Ilyenre egyébként még nem volt példa.)
Szintén szeptemberben indult a Budapest Alapkezelő másik újdonsága, a Budapest Zenit Alapok Alapja, amely az átlagosnál nagyobb kockázatot kedvelő, magasabb hozamkitettséget kereső ügyfeleknek teszi lehetővé, hogy részesedjenek a globális feltörekvő (Ázsia, Dél-Amerika és EMEA-régió) valamint a fejlett piacok (Észak-Amerika és Nyugat-Európa) teljesítményéből.
Akár kamatadó nélkül
A Budapest Arany Alapok Alapjának befektetői akár a nyereség után fizetendő kamatadó alól is mentesülhetnek abban az esetben, ha megtakarításaikat 5 évig a tbsz számlán tartják. A Budapest Bank a tbsz nyitását ráadásul egy egyedülálló kiegészítő szolgáltatással, biztosítással is támogatja. E biztosítás segítségével akkor is megőrizhető a kamatadó-mentesség, ha bizonyos okokból nem sikerül 5 évig a tbsz-en tartani a pénzt. A biztosítás megtéríti a kamatadót – de legfeljebb 500 ezer forintot – még annak megfizetési esedékessége előtt, ha a megtakarítás kivonására 60 napot meghaladó munkanélküliség vagy keresőképtelenség (táppénz) következtében, a gyűjtőévet követően kerül sor. Ezért a biztosításért a bank nem számít fel különdíjat, és a biztosítás nem csak a számlatulajdonosra, de házastársára is érvényes.
A leminősítés a legnagyobb veszély
Duronelly Péter gazdasági és tőkepiaci kitekintésében arról kiemelte, hogy az ország szuverén adós kockázatának leminősítése végzetes követmezényekkel járhat a magyar gazdaságra nézve. Mindhárom nagy hitelminősítő intézetnél a bóvli kategória határán táncolunk - negatív kilátásokkal -, s ha befektetésre ajánlott szint alá süllyedünk, akkor még azok is elviszik az országból a pénzüket - vagyis eladják magyar állampapírjaikat -, akik mindeddig megtartották azokat a válságos helyzet ellenére.
Privátbankár