Az amerikai válság végéről beszélnek a tengerentúlon, a tálalás igen meggyőző. Az autóipar például biztató adatokat produkál, de ez nagyon sokba került idáig
Az amerikai válság végéről beszélnek a tengerentúlon, a tálalás meggyőző - még nem beszélhetünk fordulópontról? Az autóipar például biztató adatokat produkál, de ez nagyon sokba került idáig - áll a Cash Point szerkesztőségünknek küldött gyorselemzésében.
Egymásra licitálnak a jobbnál jobb kommentárok! Kilenc havi csúcsra emelkedtek a tengerentúli indexek a tegnapi kereskedésben, melyet olyan szakértői vélemények tápláltak, hogy az amerikai GDP a második félévben jóval magasabb lehet a korábban vártnál, a nyersanyag árak előtt további emelkedés áll, a feldolgozói értékesítésekkel kapcsolatos várakozások növekedtek - írja a Cash Point elemzője.
Ezt még tetézte, hogy a Ford eladásai júliusban 2% emelkedtek a bázis időszakhoz képest (a piac 6%-os csökkenésre számított), így törvényszerű volt, hogy máris megjelentek azon vélemények, hogy az autóipar letudta a válságot, és innen már csak javulás jöhet.
Az USA próbálja visszaszerezni Svájcból az adóelkerülők kimenekített pénzét: Részletek >>>>
Csak sokan arról feledkeznek el, hogy a tengerentúlon is számos kormányzati program támogatja a lakosság autóvásárlását, no meg az amúgy is nagyon alacsony bázisról 2%-os emelkedés nem fog még fordulópontot eredményezni az autóértékesítésekben.
Igazából minden csak a tálaláson múlik, már pedig a médiának igen nagy gyakorlata van abban, hogy milyen fényben tüntesse fel a híreket.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár