1p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Forbes magazin üzleti tevékenység feltételeit vizsgáló listáján hazánk a 31. helyre jött föl. Ezzel Magyarország több hellyel Szlovákia előtt jár.
A Forbes magazin üzleti tevékenység feltételeit vizsgáló listáján hazánk a 31. helyre jött föl. Ezzel Magyarország több hellyel Szlovákia előtt jár.

A Forbes amerikai üzleti magazin 2008-as listáján, melyben a világ 121 országát sorolták mennyire jók ott az üzleti tevékenység feltételei - a 2007-es körülmények között, Magyarország a 2007. évi lista 44. helyéről feljött a 31. helyre.

A legnagyobb ugrást azonban Észtország hajtotta végre: a mostani 10. helyhez egy év alatt 24 helyet jött előre. Dicséretes Románia előrelépése húsz hellyel és Írország 19 hellyel történt előreugrása a lista 2. helyére. A Forbes az adatokat a múlt hét végén közölte.

Magyarországot a kelet-európai államok közül Szlovénia (27. hely) Csehország (29.hely) előzi meg, az új uniós államok közül még előtte van az említett Észtországon kívül Litvánia (30.) Magyarországot közvetlenül Lettország követi az üzleti feltételek világranglistáján.

Magyarország igen jó, 13. helyet kapott a kereskedelem szabadsága terén, mert külkereskedelmi egyenlegét rendbe hozta, a korrupció tekintetében a 32. helyen van, azaz ezen a téren kedvezőbb a helyzet, mint az innovációs vagy a technológiai környezet terén (mindkettő 36. hely) és a Forbes igen gyengének értékelte (81. hely) a beruházók védelmét nézve. A külföldiek azonban 1989-től 2007. végéig több mint 60 milliárd dollárnyit ruháztak be Magyarországon.

A listán egyébként Dánia került az első helyre (három helyet javulva), Írország mellett a dobogón kapott még helyet Finnország, mivel egy év alatt helyet cserélt az Egyesült Államokkal.

Magyarország a fejlett világ országai közül megelőzi egyébként Spanyolországot (35.), továbbá a Forbes listán több hellyel Szlovákia és Dél-Korea előtt jár. India a korábbi 51. hely után a tavalyi feltételek elemzése alapján már csak a 64. helyre kerülhetett.

A multimilliárdos szerint itt a recesszió
Egyre kevésbé bíznak az euróövezetben
Már nem befelé jön a pénz, hanem kifelé megy
Menekül a tőke az országból

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG