
(Kép: peculiarpeople.com)
Az szeretnék, hogy az emberek választhassanak, hogy ki, melyik biztosítóval szerződik - fejtette ki a szakminiszter, egyúttal hangsúlyozta: az sem maradna ellátatlanul, aki ezt nem teszi meg, ő területi alapon fog bekerülni valamelyikhez. Nyitott marad viszont a lehetőség, hogy évente biztosítót válthassanak azok, akik nem elégedettek - tette hozzá. Közölte: a biztosítók fejkvótát fognak kapni a betegek után, így nekik is érdekük lesz, hogy jó minőségű szolgáltatást nyújtsanak, s minél több embernek.
"Azt szeretnénk elérni, hogy értünk, betegekért versenyezzenek, az legyen a biztosító célja, hogy megtartson minket mint beteget" - fogalmazott Horváth Ágnes. Magyarázatként hozzáfűzte: korrigált fejkvótát terveznek, amit kor, nem, betegség és valószínűleg területi elhelyezkedés alapján fognak "beállítani". Mint mondta, "arról szól ez az átmeneti választós szakasz, hogy adjuk meg a lehetőséget azoknak, akik aktívabbak, akik saját maguk szeretnének tenni a sorsukért, szeretnének dönteni arról, hogy hova tartozzanak".
Ezt követően egy átmeneti időszak után lezárulna az első "toborzás", és minden egyes magyar biztosított területi alapon valamelyik biztosítóhoz kerül, azaz mindenkinek garantált lesz a biztosítása - tette hozzá az egészségügyi miniszter.
Paál Zoltán, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. vezérigazgatója – sajtóhírek szerint – a szerdai tárgyalások után kijelentette, hogy veszteség esetén az állam kárpótlást nyújt a biztosítóknak. A magáncégek garanciát várnak a kormánytól a profitra, s mérsékelnék az esetleges kormányváltás kockázatát is. Tegnap azonban azt nyilatkozta a távirati irodának: nem azt akarta mondani, hogy ha az egész piac veszteséges lenne a több-biztosítós rendszer bevezetése után, akkor az állam támogatást nyújtana a biztosítóknak. "A biztosítók felvetették, hogy mivel a fejkvótát az állam határozza meg, elképzelhető olyan helyzet, amelyben az egész piac veszteséges lesz, mert a rendszer központilag alulfinanszírozott" - írja a Magyar Hírlap.
Kaposváron Horváth Ágnes kijelentette: az új rendszerben a biztosítók profitjára nincs garancia.
A biztosítók szerint még sok kérdést kell tisztázni
A Fidesz szerint Gyurcsány eladta az egészségügyet az SZDSZ-nek
A gyógyszereken is spórolnak a kórházak
Nem lesz gazdag meg szegény tb-alapcsomag
Egészségtelenül élünk - na és?
MTI, Magyar Hírlap