Megyeri híd: csak remélhetjük, hogy megindul a forgalom
"Korai lenne még arról beszélni, hogy a szigetmonostori önkormányzat nem járul hozzá a Megyeri híd használatba vételéhez" - fogalmazott Csepi Lajos közlekedési szakállamtitkár az MTI azon kérdésére válaszolva, hogy a szigetmonostori önkormányzat meghiúsíthatja-e a Megyeri híd átadását.
Csepi Lajos közölte: folyamatos kapcsolatban vannak Molnár Zsolttal, Szigetmonostor polgármesterével. "Biztosan meg fogunk állapodni egy kölcsönösen elfogadható megoldásban" - mondta.
Hozzátette: jó szándékot érzékelt a szigetmonostori polgármester részéről az eddigi találkozóikon, továbbá a többi érintett település polgármestereivel is konstruktív légkörben zajlanak a beszélgetések.
A Megyeri hídhoz a tíz évvel ezelőtti engedélyezéskor megtagadta a szakhatósági hozzájárulást a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség. Fellebbezéssel került az ügy az országos felügyelőséghez, az előtte folyó eljárásban a Pest megyei közigazgatási hivatal kérte a kis híd megépítését. Így a nagy híd jogerős építési engedélye tartalmazta azt a kikötést, hogy azzal együtt a kis hidat is meg kell építeni.
Ezzel kapcsolatban Reményik Kálmán a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. elnök-vezérigazgatója egy nemrégiben lezajlott sajtótájékoztatón kijelentette: Szigetmonostor a kis hidat a településtől északra, a komp helyén, míg Szentendre délebbre akarta látni. Ez utóbbi nyomvonal honvédségi területet érint, illetve a hozzá vezető utat a szigeten a községnek kellene felépítenie. Miután a mai napig nem jelölték ki a kis híd nyomvonalát, arra engedélyt sem lehetett kérni.
Reményik Kálmán reméli, hogy a hatóság nem hagyja kihasználatlanul évekig az új létesítményt, és kijelentette: a NIF vállalja, hogy nyomban elindítja az építési folyamatot, ha kijelölik a helyét.
Augusztus végén műszakilag kész lesz a Megyeri híd, akkor indul a forgalomba helyezési eljárás. Miután az építési engedély a NIF Zrt. - illetve annak jogelődje - nevére szól, így a forgalomba helyezési engedélyt is neki kell megkérnie - magyarázta az MTI-nek egy, az ilyen eljárásokat ismerő szakértő. Az engedélyt a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) adja ki, de ehhez be kell szereznie a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség szakhatósági hozzájárulását is. Neki ragaszkodnia kellene az építési engedélyben szereplő kikötéshez, vagyis a kis hídhoz.
2020-ig sem készül el az M0-ás
A politikai érdekek miatt van fejetlenség
Csurran-cseppen valami a Megyeri hídból Újpestnek is?
Megyeri híd: az utolsó elem is a helyén
MTI