Idén nem hirdette meg a szoptatás népszerűsítését célul tűző szervezet a pályázatot, ennek ellenére egyre több bababarát területet adnak át, hiszen a címhez pályázat nélkül is hozzá lehet jutni. "Egy ilyen helyiség kialakítása minimális anyagi befektetéssel megvalósítható. Nem az anyagi ráfordításon van tehát a hangsúly, sokkal inkább az ott lévő emberek hozzáállásán, elfogadásán múlik, hogy legyen egy olyan hely, ahol az anyuka elláthatja gyermekét - mondta Gitidiszné Gyetván Krisztina, a Bababarát terület koordinátora.
Eddig több mint 30 ilyen helyiség kapott Bababarát terület elnevezésű táblát a Szoptatást Támogató Nemzeti Bizottságtól, köztük éttermek, kórházak, felsőoktatási intézmények, könyvtárak, bevásárlóközpontok és templomok is. A bizottság folyamatos ellenőrzéssel garantálja a Bababarát területek minőségének állandóságát.
Gitidiszné Gyetván Krisztina szerint Magyarországon a szoptatási mutatók magasak. "Nálunk a kórházból kijövő nők körülbelül 90 százaléka szoptatni akar, Nyugat-Európában ez 50 százalék körül lehet. Úgy gondolom, az édesanyáknak szükségük van Bababarát területre, hiszen otthonról kimozdulva ez a helyiség biztosítja az intimitást, amit mi optimálisnak tekintünk a szoptatáshoz".
Mit tegyünk, ha gyerek repül velünk?
"Elszállnak" az anyák, ha gyerekük mosolyog
A következő terhességre is hat a császáros szülés
Jobban állunk baba-fronton
MTI