Mélyponton Bush elnök népszerűsége
Bush és a törvényhozás támogatottsági mutatója egyaránt 4 százalékkal esett január óta. A kiábrándultság elsősorban az egyre romló gazdasági kilátásokat tükrözi. Az elbocsátások, a pénzügyi piacok visszaesései és az ingatlanok elvesztése tovább erősítette a recesszió miatti aggodalmakat.
Bush gazdaságpolitikáját a lakosság 4 százaléka ítéli meg borúlátóbban, mint egy hónapja; a legnagyobb bizalomvesztés a közepes jövedelmű rétegek, a déli államok népessége és a városlakók körében tapasztalható. Jellemző bírálat, hogy Bush dollármilliárdokat költ a háborúkra ahelyett, hogy a gazdaság hanyatlásának megállításával törődne.
Az elnök és a kongresszus népszerűségvesztésében nyilván szerepe van az előválasztási kampánynak is: az elnökjelölt-aspiránsok a Bush-kormányt hol nyíltan, hol burkoltan bírálva hetek óta azt harsogják, mit változtatnának a washingtoni politikán. Még vezető republikánus politikusok sem igazán törődnek Bush védelmével, bár a demokratákhoz képest visszafogottabban támadják, mivel az elnök a kormánypárton belül még jelentős támogatottságot élvez.
Bush népszerűsége a republikánus táboron belül is mélypontra süllyedt: a válaszolóknak csak 61 százaléka nyilatkozott elismerőleg az elnök teljesítményéről. Az előző, 65 százalékos mélypontot Bush januárban érte el. A kormánypárti választóknak mindössze 28 százaléka fejezett ki egyértelmű elismerést azzal kapcsolatban, amit az elnök csinál.
A Fehér Ház pártolja a vízbefojtást
A Fehér Házban katapultálhat a "légikalóz"
Bush előjött a számokkal
Vízummentesség: ezt a kört Bush még lezavarja
Visszafogta magát az "álompáros"
MTI