
A jelenlegi tervezet számos utalást tartalmaz az ügyfelek leendő szociális támogatására: bevezeti a "védendő fogyasztó" fogalmát, ahova a szociálisan rászorulók és a fogyatékkal élők tartoznak. Az anyag arról rendelkezik, hogy ez a kör részletfizetésre, fizetési halasztásra, valamint előre fizetős mérőórára is jogot szerezne. A tervezet ezután a kérdést - igen rugalmasan - azzal zárja le: a pontos jogcímeket, a kedvezmények mértékét külön szabály írja majd elő. Ilyen rendeletek azonban nem léteznek.
Felsmann Balázs azt mondta: a majdani versenypiacon "kitermelődik" annyi pénz - akár közel 100 milliárd forint -, ami alkalmas a rászoruló áramfogyasztók anyagi terheinek enyhítésére - írja a Népszabadság. Ám ennek az esetleg kitermelődő összegnek az elosztására - láthatólag - egyelőre senki sem vállalkozik. Igaz, a törvényjavaslatra több száz módosító indítványt nyújtottak be.
A lap úgy tudja, a két kormánypárt koalíciós frontvonalainak egyike épp a villamos energia ügye. S ha ez így van, akkor nem lenne meglepő, ha - a gázhoz hasonlóan - a szociális áramár kidolgozása is késne. Ekkor viszont előfordulhat az, hogy jövő év január elsejével anélkül szabadítják fel az áramárakat, hogy az esetleges drágulással szemben a rászoruló fogyasztók semmiféle védelemben nem részesülnek.
Kóka mer nagyot álmodni
Az MSZP mindenkivel szembemegy
Osztottak-szoroztak: nem drágul a gáz
Áramár-emelés február 1-től
Népszabadság