.jpg)
A „tőzsdei tükör” által jelzett árnál optimistább szakértői várakozásokat a Richter maga is alátámasztja, úgy véli ugyanis, hogy a hazai piac pangása az amerikai és az orosz piacokra irányuló kivitelben elért bővüléssel ellensúlyozható. A növekedési kilátások is javultak, ezt jól mutatja, hogy az előrejelzéseiben óvatosságáról ismert Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója több piacon is megemelte éves eredményvárakozásait - írja a Világgazdaság.
Az Egis részvényeit a JP Morgan értékelte fel a múlt héten 19 763 forintról 26 643-ra a korábbi semleges ajánlásának módosításával együtt. Ám a KBC tegnapi ajánlásában már csak 21 600 forintos célár, illetve tartás szerepelt.
Friss tőzsdei árfolyamok |
Az elmúlt hetekben a részvénypiacok főszereplőjével, a Mollal kapcsolatban a Deutsche Bank az akvizícióból származó esetleges szinergiák hiányára hívta fel a figyelmet. Egyedül a francia Natixis bankcsoport tegnapi ajánlásában szereplő 33 500 forintos célár múlja fölül a papír jelenlegi árfolyamát, minden más elemző jóval alacsonyabban állapította meg az árszintet. A legszigorúbb véleményen a Citigroup van: szerintük az olasz akvizíció meglepő, és csak még jobban eltompítja a cég kommunikációját a befektetők felé, mivel új és ismeretlen piacot nyit meg a Mol számára az eddigi erősségétől, a kelet-közép-európai finomítástól és marketingtől távol - olvasható a mai Világgazdaságban.
Ugyancsak semlegesek az OTP-vel kapcsolatos várakozások, így Kuti Ákos, a Cashline brókerház elemzője szerint a vezető magyar bank „hozza” a menedzsment időarányos tervszámait, de nemcsak a második negyedévben, hanem az egész évre vonatkozóan. Az elemzők inkább az OTP jövő évi számait tartják fontosnak, amikor már hangsúlyosan megjelenhetnek konszolidált külföldi leányok teljesítményei, addig is a bankpapír marad a biztos profitra számító konzervatív befektetők részvénye.
Törékeny optimizmus a mai tőzsdén
Hoppá! Megvette a Mol a Tifont
Az OTP húzta fel az indexet
Mindent alulmúlt az Egis