A gyermeklétszám, a csoportlétszám és a feladat alapján kell meghatározni, hogy egy iskolában hány pedagógusra van szükség - mondta az oktatási államtitkár
A gyermeklétszám, a csoportlétszám és a feladat alapján kell meghatározni, hogy egy iskolában hány pedagógusra van szükség, és a pedagógusok bérét teljes egészében a központi költségvetésből kell finanszírozni - mondta Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrások Minisztériumának oktatási államtitkára a Népszabadság szombati számában megjelent interjúban.
Leszögezte: az államnak kötelessége az ingyenes közoktatás biztosítása, elő kell teremtenie az ehhez szükséges forrásokat. De az iskola a helyi közösségé is, az önkormányzatnak így kötelessége fenntartóként hozzájárulni a kiadásokhoz. Ha nem tud, átadhatja az államnak a fenntartói jogokat - tette hozzá.
Szólt arról is, hogy a pedagógusok anyagi megbecsülésének javítására szeretnének bevezetni egy pedagógus-bértáblát és egy pedagógus-életpályamodellt, amely a teljesítményt is honorálja. A teljesítmény mérésére külső szakmai ellenőrzési rendszert vezetnek be, amelynek koncepciója 80-90 százalékban már elkészült, az ellenőrzést végző szakértők képzését a következő tanévtől elkezdik.
Hoffmann Rózsa az interjúban hangsúlyozta, hogy az oktatási rendszernek egyaránt kell szolgálnia a különböző társadalmi rétegek érdekeit. "A középosztálynak és a leszakadóknak is kedveznünk kell, nincs sorrend, a szegényeket és a jobb módban élőket egyaránt szolgáljuk" - fogalmazott.
A kis falusi iskolákkal kapcsolatban egy kérdésre válaszolva elmondta, hogy elképzeléseikben szerepelnek az összevont osztályok is, hiszen sok szülőnek az a fő szempont, hogy ne utazzon sokat a gyereke.
"Nem szabad generálisan kimondani, hogy csak ez vagy az az oktatási forma a jó, meg kell őrizni a rendszer sokszínűségét" - mondta az oktatási államtitkár a Népszabadságnak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár