1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A két fő amerikai párt elnökjelöltségére pályázó politikusok között legalább tíz milliomos van, és az aspiránsok vagyona együttesen nem kevesebb mint negyedmilliárd dollárt tesz ki - írta a The Washington Post, megjegyezve, hogy az elnökségjelöltségért folytatott harc döntően a gazdagok "foglalatossága".
A két fő amerikai párt elnökjelöltségére pályázó politikusok között legalább tíz milliomos van, és az aspiránsok vagyona együttesen nem kevesebb mint negyedmilliárd dollárt tesz ki - írta a The Washington Post, megjegyezve, hogy az elnökségjelöltségért folytatott harc döntően a gazdagok "foglalatossága".

A neves pályázók a legkülönbözőbb utakon jutottak hozzá mesés vagyonukhoz
- számolt be az újság a politikusok egyéni vagyonbevallásai alapján.

Barack Obama demokrata párti szenátort például nagysikerű memoárja tette milliomossá, a republikánus Rudolph Giuliani, volt New York-i polgármester csak szónoklataival tavaly 11 millió dollárral gyarapította vagyonát, John McCain kormánypárti szenátor milliomos felesége pedig egy arizonai sörgyáros lánya.

A globális felmelegedés ügyében a világot járó Al Gore volt amerikai alelnök már nem zárja ki, hogy indul az elnökségért - a demokrata párti politikus korábban a Time magazinnak nyilatkozott. Az 58 éves Al Gore - aki 2000-ben George Bushsal szemben elveszítette az elnökválasztást - mindeddig határozottan cáfolta, hogy megfordulna a fejében, hogy esetleg harcba száll az elnökjelöltségért. Egyes elemzők elképzelhetőnek tartják, hogy Gore - aki a globális felmelegedés elleni kampányáról szóló, Kellemetlen igazság című dokumentumfilmjéért Oscar-díjat kapott - az idei Nobel-díjkiosztó ünnepségre vár, és azután jelenti majd be szándékát az elnökjelöltséggel kapcsolatban. Lankadatlan környezetvédő tevékenységének elismerésére ugyanis két norvég törvényhozó őt is a rangos kitüntetésre jelölte.

A környezetvédő  Bill Clinton elnöksége alatt nyolc évig volt alelnök.
A 2008-as elnökjelölt-aspiránsok között a republikánus Mitt Romney volt massachusettsi kormányzó a legtehetősebb, akinek több mint 180 vállalatban vannak befektetései; ő 190-250 millió dolláros vagyonról tett nyilatkozatot.

A The Washington Post felhívta a figyelmet arra, hogy Rudy Giuliani vagyona az utóbbi években gyűlt össze: polgármestersége után közvetlenül még "csak" 1,2-1,8 millió dolláros vagyonról adott számot, ma viszont már 20-70 millió dollárra becsülik különböző részvénybefektetéseinek értékét. Ezenkívül egy tanácsadó cégen keresztül tavaly 4,1 millió dollárt keresett és évente további egymilliót kap egy másik jogi céggel való együttműködésért.

John Edwards demokrata politikus, volt észak-karolinai szenátor vagyona 22-62 millió dollárra rúg. Több millió dolláros vagyona van az elnökjelöltségre pályázó politikusok között mások mellett Bill Richardson új-mexikói kormányzónak, Sam Brownback kansasi és Christopher Dodd connecticuti szenátornak.

Az amerikai elnökök között egy sor dúsgazdag politikus volt Theodore Roosevelttől kezdve John F. Kennedyn keresztül George W. Bushig. Mint történészek megjegyzik, az ismertség és a hírnév mellett hagyományosan a vagyon az egyik legfontosabb eleme a sikeres elnökválasztási kampányoknak.

Megéri elnöknek és alelnöknek lenni
Az amerikai szegények is gazdagabbak lettek
A 10 legdrágább válás a sztárvilágban - képek
Simulnak a ráncok a milliárdosok arcán - képek
Hollywood-i csajok a csúcson - képek

MTI
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG