Rendhagyó kiállítást nyitott a Deák téri Kisföldalatti Múzeumban a BKV, a közlekedési cég a talált tárgyak osztályának legjellemzőbb és legfurcsább tárgyait tette közszemlére. Mint a kiállítás rövid megnyitóján elhangzott, ezek a tárgyak saját korunk kontúrjait is megrajzolják, emellett a BKV szeretné emberibb arcát mutatni az utazó közönség felé, és felhívni a figyelmet rá, hogy az elhagyott tárgyakkal a cég több lelkiismeretes munkatársa foglalkozik, miközben legtöbbjükért gazdájuk nem jelentkezik.
A közlekedési cég járművein átlagosan naponta egy-egy pár kesztyűt, évente 170 szalmakalapot baseball- vagy szörmesapkát, 164 könyvet, 3 sátrat, 210 esernyőt és csakugyan 3 babakocsit hagyunk el. Gyakori vendégek a talált tárgyak osztályán a botok és a járókeretek is. A kiállításon azonban a temérdek pénztárca és plüssfigura mellett értékesebb számítástechnikai tárgyak is felbukkantak: volt aki PC-jéről, megint más a netbookjáról feledkezett meg. A becsületes megtalálók ezeket mind leadták a BKV-nál.
Hiába a Heuréka!
Becsületes megtalálóból nincs hiány: volt, aki több millió forintra bukkant egy járművön, első útja mégis a közlekedési céghez vezetett és nem a reptérre. Így járt el a Budapesti Közlekedési Központot (BKK) vezető Vitézy Dávid is, aki egyszer egy mobiltelefont talált utazás közben. Ő maga töredelmesen bevallotta: egyszer egy pár kesztyűt hagyott valamelyik járművön.
A kiállítás a Múzeumok Éjszakájával egy időben nyitotta meg kapuit és egy hónapig látogatható. Ha valaki ráismer egykor elhagyott babakocsijára vagy kedvenc olvasmányára, sajnos már nem kaphatja vissza. A BKV három hónapig őrzi ugyanis a talált tárgyakat - ezután nem köteles azokat visszaadni, a kiállítás anyagai pedig mind-mind ilyen tárgyakból állnak.
Privátbankár - Zsiborás Gergő