.jpg)
Az OMV több Mol részvénycsomagot is vásárolt, amelyekről úgy tudja, hogy más lehetséges befektetőknek is felajánlották. Az átlagos részvényenkénti ár a piaci ár közelében volt, így a teljes vételár összesen mintegy 1 milliárd eurót tett ki. Az OMV most 18,6 százalékot tulajdonol a Mol-ban. Piaci információk szerint az eladói oldalon Megdet Rahimkulov magyarországi orosz befektető állt, akinek a részesedését a VCP vette meg, amely továbbpasszolta részesedését az OMV-nek.
Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Zrt. elemzője a Gazdasági Rádióban azt mondta, az OMV-nek már van akkora részesedése a MOL-ban, hogy együttműködésre kényszerítse a magyar olajtársaságot. |
Közép-Európa mind az OMV, mind a Mol számára azt a központi piacot jelenti, ahol a két társaság kiegészíti egymást azzal, hogy más területekre koncentrálnak ezen a piacon. Egy az OMV és a Mol közötti szövetség méreténél és kiterjedésénél fogva képes lenne hatékonyan versenyezni a világ nagyobb olaj-és gázipari cégeivel.
A közlemény szerint az OMV arra a várható konszolidációs hullámra felkészülve emeli részesedét 18,6 százalékra a Mol-ban, amely iparági konszolidációra előbb vagy utóbb sor kerül. Elemzők és befektetők már többször felhívták a figyelmet egy az OMV és a Mol közötti szövetség előnyeire, és ezt az OMV és a Mol vezetése többször mérlegelte már.
Az OMV a várható konszolidációs hullámot lehetőségnek tekinti mindkét társaság részére arra, hogy ötvözzék erősségeiket. Erre tekintettel ésszerű lenne strukturált párbeszédet folytatni a Mol vezetésével, az OMV ezért felkéri a Mol vezetését hogy kezdjenek nyílt és konstruktív dialógust, amelyre az OMV felkészült és mindenképpen kész - áll a közleményben.
Kölcsönadott papírok - a Mol-OTP csereberéje |
Rástartol saját papírjaira a Mol
Nézzen MOL-rallyt a tőzsdén!