Mol: Nincs ráció az egyesülésben
A közlemény szerint a Mol tudomásul vette az OMV keddi bejelentését a 2007. szeptember 25-i szándéknyilatkozatával kapcsolatban, ám álláspontja szerint azóta nem változtak a körülmények.
Az OMV kedden bejelentette, hogy pert indított a Mol Nyrt. ellen a magyar bíróságok előtt azért, mert szerinte a magyar cég alapszabálya három ponton is ellentétes a magyar joggal. A közlemény szerint az OMV azért most indított pert, mert bizonyos jogai az év vége előtt elévülnének. Jelzik azt is, hogy az OMV továbbra is keresi a párbeszéd lehetőségét a Mollal, hogy a fenti kérdéseket megtárgyalják, de ha e törekvései sikertelenek maradnak, kész rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezni a Mol igazgatóságánál.
Az OMV szeptember 25-én közleményben jelentette be, hogy ajánlatot tudna tenni a Mol részvényeseinek 32.000 forintos részvényenkénti vételáron, akkor, ha a cég fölötti - szavazati jogok többségének megszerzése révén megvalósuló - irányításszerzésének két akadálya elhárul: azaz az állami intézkedésnek minősülő aktussal bevezetett 10 százalékos szavazati korlátot eltörölnék, illetve bevonnák a menedzsment által kontrollált részvényeket.
Az OMV közölte: mivel a két cég részvényesei pozitívan nyilatkoztak a két társaság működésének egyesítésében rejlő iparági logika és annak stratégiai indokoltsága kapcsán, arra törekszik, hogy az ügylet megvalósulásának akadályait elhárítsa.
Ha szép szóval nem megy: beperelte az OMV a Molt
A Mol első feltétele
Gyurcsány: a Mol-OMV kérdés nem a kormányok ügye
MTI