Punk György, a MIB Europe Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: a biztosítást minden 18 és 60 év közötti, magyarországi lakóhellyel rendelkező személy megkötheti. Feltétel még, hogy a biztosított a közüzemi szolgáltatók által kibocsátott számlákon megjelölt lakásban lakjon, legalább 6 hónapja folyamatos, minimum heti 20 órás és határozatlan idejű munkaviszonnyal rendelkezzen.
A biztosító az elmaradt számlabefizetéseket a közüzemi cég részére utalja. A MIB Europe Zrt. várakozásai szerint a jövőben néhány ezer, de akár több tízezer lehet az ügyfelek száma. Az alkusz cég hosszú távú, stratégiai együttműködést kíván létrehozni a szolgáltatókkal.
Papp Mária, a mintegy száz szolgáltatót tömörítő Magyar Vízközmű Szövetség főtitkára a tájékoztatón kiemelte: a biztosítás a szolgáltatóknak is érdekük, különösen a víz és csatornaszolgáltatók számára fontos, mivel ezek csak korlátozhatják, de nem függeszthetik fel a hátralékos ügyfelek kiszolgálását. A kezdeményezéshez eddig a Magyar Vízközmű Szövetség, a Debreceni Vízmű Zrt. és a Fővárosi Gázművek Zrt. csatlakozott.
A vezérigazgató az MTI kérdésére elmondta, hogy a fizetési kötelezettségük a biztosított személy munkanélkülivé válásakor kezdődik, és maximum egy évig tart. A biztosított választhat a kínált csomagok között, az átvállalt közüzemi díj összege havi 30-100 ezer forintig terjedhet. Például a havi 50 ezer forintot fizető csomag havi díja - a kiegészítő elemek függvényében - 550-2.000 forint. A havi 100 ezer forintot átvállaló csomag havi díja pedig 2.500-10.000 forint lehet.
Durva árverseny a biztosítóknál: jobb kimaradni?
Rájöttünk, hogy a bankbetéten túl is van élet
Lakásbiztosítás: elfogadjuk-e az emelt díjakat?
A Wabard visszatérésével csökkenhet a kgfb ára
Átrendezheti a biztosítási piacot a TKM
MTI