
Konzervatívnak nevezte a jelenlegi minősítési gyakorlatot, mint mondta: Magyarországon azt is titkosítják, amit nem kellene. "Ezt szeretnénk megváltoztatni" - tette hozzá a tárca nélküli miniszter. Szerinte az olajügyekben a dokumentumok nagyobb részét nem kellett volna titkossá minősíteni. Hozzátette ugyanakkor: a titkosítás feloldása nem jelenti automatikusan azt, hogy egy dokumentum nyilvános is lesz.
Gyengéd szálak fűzik az olajügyben érintett Energol Rt. volt igazgató-tulajdonosához, Portik Tamáshoz Kármán Irént. Ezt egy kedden közzétett videointerjúban maga az újságíró erősítette meg. Az index.hu hírportálra kedd este felkerült, korábban készített videointerjúban Kármán Irén azt mondta: "gyengéd érzelmi szálak" fűzik Portikhoz, aki azonban soha nem befolyásolta a munkájában. Portik Tamás egy időben a magyar körözési lista élén állt, de elévülés miatt 2003-ban megszüntették ellene az eljárást. Az Energol-ügyben az 1990-es évek közepén a vádlottak - a vádirat szerint - 6,7 milliárd forintos kárt okoztak több tízmillió liter kőolaj illegális forgalmazásával.
Az olajszőkítési ügyekben is nyomozó újságírónőt péntek éjjel Pesterzsébeten ütötték le és tuszkolták be egy kocsiba. Brutálisan megverték, majd összekötözve a lágymányosi Duna-parton hagyták, ahol egy horgász talált rá.
Ötmilliós nyomravezetői díj a megvert újságíró támadóiért
Mi köze a Gazpromnak az OMV Mol vásárlásához?
MTI