
A tanulmány társszerzője, a Michigan Állami Egyetem kutatója, Jianguo Liu elmondta: nem csak az Egyesült Államokban növekszik a válások száma. Egyre több házasság bomlik fel a fejlődő országokban - még a válást többnyire mereven elutasító kínaiak között is -, de még azokban az államokban is, ahol a szigorúbb vallási szokások miatt a válás nehezebben kivitelezhető. „Ennek következtében a növekvő víz- és energiafogyasztás jelei mindenhol tapasztalhatóak” – fogalmazott a kutató.
A tanulmány bemutatja az igazságot arról, hogyan húzzuk le Természet Anyánk ajándékait a vécén, amikor megszakadnak a házasságok. A felkínált megoldás a problémára nem túl bonyolult, mégis sokszor meglehetősen nehezen kivitelezhető: újra bele kell szeretni a másikba. Vagy legalább összeköltözni vele.
Korábbi vizsgálatok során furcsa ellentmondásra derült fény: a háztartások száma sokkal gyorsabban növekszik, mint maga a népesség. Még olyan területeken is mértek drámai növekedést a háztartások számában, ahol a népesség száma folyamatosan csökken. A kutatók úgy vélik, hogy a jelenségre jó magyarázat a felbomló házasságok egyre növekvő száma.
Attól függetlenül, hogy hányan költöznek bele, minden egyes új ház teher a környezetnek: építőanyagokra van szükség a felhúzásához; ha pedig már áll az épület, energia kell a fűtéshez és a hűtéshez. Egy hűtőgép például nagyjából ugyanannyit fogyaszt egy kétfős háztartásban, mint egy négyfősben.
Liu és csapata tanulmányával arra szeretné felhívni a figyelmet: a környezet megóvásakor nem szentelünk elég figyelmet a válásnak, mint befolyásoló tényezőnek. Egyéb jótékony hatások mellett pedig a környezetet is kímélhetjük, ha fenntartjuk házasságunkat, természetesen törekedve arra, hogy a kapcsolat ne csak a természetvédelem, hanem a résztvevő felek szempontjából is jól működjön.
Sci-fi magyar kisnyugdíjasoknak: egyedül jó élni?
Félrelépett? Tudunk egy jó alibit!
Válásba torkolhat az éjszakai dorbézolás
A szakadék szélén-milliárdok kellenek a tűzoltásra
Borzasztó valóság: van okunk szégyenkezni
AP