Nem jutottak dűlőre Ferihegyen
Délután a BA és az érdekképviseletek közös munkacsoportokban vizsgálták meg a bérpótlékok rendszerét, illetve az egyéb nyitott kérdéseket.
A BA közleménye szerint: csalódottan vették tudomásul, hogy több hónapos konzultáció és napi egyeztetések sorozata, valamint 15 nap sztrájkolás után a szakszervezetek eddig szinte semmilyen kompromisszumra nem voltak hajlandók. A BA szerint a megoldásra kell törekedni, ezért javasolták független közvetítő bevonását a tárgyalásokba, amit azonban az érdekképviseletek elutasítottak - áll a közleményben.
A BA szerint a szakszervezetek figyelmét elkerülhette Jost Lammers vezérigazgató hétfői javaslata a minőségi pótlékok bevezetéséről, amelyekkel az esetlegesen kieső műszakpótlékok egy részét lehetne kiváltani - fogalmaznak. A szakszervezetek akkor nem reagáltak a felvetésre, kedden kérték a hangszalagok újrahallgatását - fűzik hozzá.
A ferihegyi sztrájkot hirdetett szakszervezetek szerint a munkáltató "zaklatja" a sztrájk jogszerűségét ellenőrző sztrájkőröket, őket tartózkodási helyük elhagyására kényszerítik és jegyzőkönyvet vesznek fel róluk, ezért az érdekképviseletek jogi lépést fontolgatnak. A BA hangsúlyozza, hogy a jogszabályok szerint a sztrájkoló munkavállalóknak egy erre kijelölt helyiségben kell gyülekezniük, a jogszabály nem tesz különbséget sztrájkoló és sztrájkőr között.
A BA hozzáteszi: munkahelyen csak munkavégzés céljából lehet tartózkodni és aki akadályozza a munkavégzést, az a repülés biztonságát veszélyezteti. A BA ezért megkért minden sztrájkoló munkavállalót, hogy hagyja el munkahelyét. Ha ezt nem teszik meg, azzal a munkaviszonyból származó kötelezettséget, sőt a repülőtér rendjét is megsértik. Erről minden esetben jegyzőkönyv készül.
Kígyózik a tömeg Ferihegyen
Négytől leáll Ferihegy: folytatódik a sztrájk
MTI