A folyóirat rámutatott: nem új jelenségről van szó, már a választási kampányban ki lehetett tapintani azt a dühödt yuppie réteget, amelyik bár jól járt a Bush-féle adócsökkentésekkel, a Bush-ellenes demokrata kampányt támogatta.
A választás napján készült exit poll felmérések szerint az évente 200 ezer dollárnál nagyobb jövedelmű választók körében Obama 52-46 arányban nyert a republikánus John McCainnel szemben. Ez a gazdagok és nagyon jól keresők köre, a szavazásra jogosultak 6 százalékát teszi ki. A Newsweek szerint azért meglepő a 250 ezer dollár felett kereső gazdagok Obama-barátsága, mert a demokrata jelölt éppen ennek a csoportnak nem ígért adócsökkentést.
John McCain szerint nem Sarah Palin volt az oka választási vereségének. A republikánus jelölt elutasította azokat a bírálatokat, amelyek szerint alelnökjelöltjének kiválasztása pecsételte meg a sorsát. |
A cikkíró szerint valami mély változásnak kellett bekövetkeznie, ha az Egyesült Államok leggazdagabb, hagyományosan republikánus párti kerületei döntően nem McCaint támogatták, ha vállalatigazgatók, profi sportolók, befektetési ügynökségek vezetői, ingatlanbárók, akik pénzügyileg a legtöbbet profitáltak a Bush-évek alatt, átálltak a demokrata tömeghez.
A magazin elemzője szerint a pénzügyi szektorban és a kapcsolódó területeken dolgozókat az utóbbi években olyannyira felháborította és elidegenítette a Bush-adminisztráció hozzá nem értése, durva szociális konzervativizmusa és az értelmiség többszöri arcul csapása, hogy pénztárcájuk helyett szívükkel és fejükkel szavaztak.
Bush berágott a szivárogtatás miatt
Obama a föld alól is előkeríti bin Ladent
Autóipari mentőövet vár Bushtól Obama
Anglia biztos elutasította volna Obamát
Obama adócsökkentéssel menti meg Amerikát
Súlyos örökség: Obama moshatja Bush szennyesét
A válság megköti Obama kezét
MTI