Nem tudják fizetni a rezsit a németek
A fogyasztói szervezet vezetője azzal az elterjedt nézettel összefüggésben, miszerint az állam képes az áremelkedések megfékezésére, kifejtette: ez csak átmeneti enyhülést hozhat, miközben az energiaszolgáltatók mozgástere kitágul a további áremelések előtt. Szerinte a politikának az E.ON, az RWE, az EnBW és a Vattenfall energiacégek visszaéléseivel szemben kell fellépnie.
Hozzátéve, hogy az államnak úgy kellene a nagyobb cégek piaci hatalmát hatásosan korlátoznia, hogy az új piaci szereplők is esélyt kapjanak. "A politika éppen e téren mondott csődöt" - vélekedett.
Peters kísértetiesnek nevezte azt a vitát, amely az atomerőművek élettartamának meghosszabbítása körül zajlik. - Az áramlobbi az elöregedett atomerőművek révén éveken át biztosítani fogja magának a hatalmas nyereséget - mondta.
A közepes méretű vállalatokat képviselő szövetség (BVMW) ezzel szemben az áram és a földgáz forgalmi adója mérséklését sürgeti. A pártokhoz intézett közleményükben a valódi verseny megteremtését és az áram-, illetve a földgázpiac adóinak csökkentését kérik. A szövetség felmérése szerint számos közepes méretű vállalkozás került szorult helyzetbe a magas energiaárak miatt.
Drámai gázárakkal riogat a Gazprom
A sokkoló autóárak még csak ezután jönnek
Leállósávon előztek az oroszok
MTI